Veletrh Památky

Historický Průmyslový palác na Výstavišti v pražských Holešovicích nabídne 3. až 5. října již druhý ročník unikátního specializovaného veletrhu PAMÁTKY 2013. Rekonstrukce památkových souborů a objektů, jejich financování a současné využití a též odkaz našich předků a podpora uměleckého řemesla – to jsou základní témata veletrhu PAMÁTKY 2013, který opět připravila společnost Incheba Praha.


Veletrh navazuje na velmi úspěšný loňský první ročník, který reaguje na současnou aktuální potřebu specializovaných, úzce zaměřených odborných veletrhů typu B2B. Jednoznačně tematicky zaměřené veletrhy jsou pro vystavující firmy výhodnější, protože oslovují jasný a přehledný segment obdobně zaměřených návštěvníků. Téma regenerace historického dědictví je však svou mnohovrstevností zároveň nesmírně bohaté a rozsáhlé. Nezasahuje pouze do oblasti památkové péče, záchrany a konverze historického dědictví a do sféry  projektování a stavitelství. Své místo zde má i restaurátorství a umělecké řemeslo, ochrana a zabezpečení staveb a jejich částí a vybavení, prvky a  systémy technické infrastruktury a technického vybavení budov, požární ochrana a zabezpečení objektů a areálů, ovšem také rozsáhlá problematika soudobého využití památek a památkových souborů, jejich zakotvení v současných sídlech i krajině, vč. širokého segmentu cestovního ruchu a řada dalších témat. Nedílnou součástí  je také odkaz našich předků a podpora uměleckého řemesla.

A zcela samostatnou a velice důležitou kapitolou je financování obnovy a regenerace, a to na všech myslitelných úrovních – od Evropské unie přes státní rozpočet, prostředky krajů, měst a obcí až po soukromé zdroje a bankovní sektor, ale také velmi aktuálně i prostředky církví. Stranou zájmu ovšem nezůstávají ani neziskové organizace apod.

Doprovodný program
Tisková zpráva k veletrhu PAMÁTKY 2013
zdroj: INCHEBA PRAHA 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*