Velká posuvná střešní okna

Plochá i šikmá střecha může být nádherně prosklená. A velké části se mohou odsouvat do strany. Spolehlivý český systém Perspektiv je prověřený mnoha lety vývoje na českých a zahraničních stavbách. Tato luxusní, na míru vyráběná střešní prosklení výrazně promění design i ekonomickou hodnotu místností. Prosvětlení, prostorové otevření a výhledy jsou jedinečné.
Plochy prosklení se odsouvají do stran nad střechu, nebo nad pevně prosklenou část. Posuvný systém je vhodný pro šikmé i ploché střechy. Okna jsou z výběrové dřevěného masivu, z vnější strany celá kazetovaná hliníkem, mědí či speciálními plechy. Systém posuvu je vyvinutý pro náročné klimatické podmínky střech a je vyroben z nerezové oceli. Posuv je lehký a plynulý i při ručním ovládání velkých rozměrů. Okna mohou být také osazena elektrootevírači s dešťovým senzorem a bezpečnostním čidlem prostoru pod oknem. 

Správně zvolené zasklení pro celoroční tepelný komfort
Vhodný výběr zasklení zásadně ovlivní, zda bude v parném létě i v třeskuté zimě v podkroví příjemná teplota. Letní vedra řeší neviditelné protisluneční pokovení v kombinaci se zastíněním a zimní třeskuté mrazy trojité zasklení se správnou směsí plynů mezi skly.
Na www.solara.cz/reference najdete mnoho již realizovaných projektů pro inspiraci.

Střešní dveře na terasy a střešní zahrady – design bytu a chytré řešení
Střešní terasy s vířivkou, bylinkami či jedlými keři. Vždy jsou skvělé, a často jim chybí komfortní přístup. Na takové místo chceme vstoupit po příjemném schodišti, nikoliv po mlynářských schodech či s ohnutými zády. Střešní dveře Solara jsou konstruované pro běžný sklon a šířku schodišťového ramene. Bonusem navíc je prosvětlení prostor bytu, střešní dveře jsou plně prosklené.
Vysoký komfort nových střešních dveří Solara je daný tepelněizolačním zpracováním, zasklením třemi skly či systémem Heat Mirror. Jsou posuvné či výklopné, ovládané ručně či integrovanými elektromotory s možností dešťového a bezpečnostního senzoru, s přípravou na zapojení do inteligence bytu.
Na www.solara.cz/stresni-vystupy/ najdete další informace a dostatek referenčních fotografií.

Zavolejte nebo si výrobky osahejte ve vzorkovně Solara, U Skladu 1, Praha 4,
tel.: 244 400 853, 602 176 036.


Publikováno v časopise Stavba č. 2/2017, str. 70-71

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*