VELUX představí na Stavebním veletrhu Brno střešní okna i do bungalovů

VELUX představí na Stavebním veletrhu Brno inovace pro rok 2019. Společnost nabídne řešení na prosvětlení bungalovů s vazníkovým krovem a nové elektricky ovládané výklopné okno.

Bolest hlavy, horší schopnost soustředění nebo dokonce deprese. To vše může být způsobeno nedostatkem denního světla v domě. V ohrožení jsou především obyvatelé moderních bungalovů. Zejména ve středu domu totiž mnohdy chybí okna a prostory zde nejsou dostatečně osvětlené. Předejít tomu je možné pomocí instalace střešních oken. Společnost VELUX jejich montáž do vazníkoého krovu ukáže na Stavebním veletrhu Brno; stánek společnosti najdete v pavilonu P pod číslem 144.

VELUX pro návštěvníky veletrhu připravil také doprovodný program. V hale Z například uvidí montáž střešního okna do vazníkového krovu naživo. „Střešní okno může být nejenom funkční, ale také designový prvek, který se hodí i do bungalovů. Dokáže dům prosvětlit a dodat mu moderní vzhled,“ uvedla hlavní architektka společnosti VELUX Klára Bukolská.

Důvodů, proč si střešní okno do bungalovu pořídit, je hned několik. Kromě toho, že funguje jako zajímavý designový prvek, je podstatné zmínit také možnost větrat i v místnostech, kde chybí klasická okna a větrání by nebylo možné. „V neposlední řadě majitelé bungovů se střešními okny také ušetří. Cena za spotřebu energie nutné ke svícení se sníží až o třicet procent,“ doplnila Klára Bukolská.

Okna je navíc možné doplnit inovativní technologií VELUX ACTIVE, která pečuje o zdraví obyvatel domu automaticky. Otvírání a zavírání oken, stahování rolet i žaluzií zajistí systém sám prostřednictvím chytrých senzorů. Předností systému je schopnost správně vše načasovat a vytvořit tak zdravější prostředí. Uživatelé mohou vše sami jednoduše ovládat i na dálku prostřednictvím smartphonu. U stánku společnosti VELUX budou mít lidé možnost technologii vyzkoušet. Odborníci lidem také poradí, jak snadno elektrifikovat už namontovaná střešní okna.

podle podkladů fspolečnosti VELUX

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*