Venkovní žaluzie pro náročné

Předokenní žaluzie Protal představuje moderní stínění české výroby, které odolá i velmi náročným klimatickým podmínkám. Tato prémiová žaluzie je opatřena bezpečnostními prvky, díky kterým zabrání nežádoucímu vniknutí do domu i vzniku úrazů.

Špička mezi venkovními žaluziemi
Do domácností, které se potýkají s horkem a nepříjemnými sluneční paprsky, jsou ideální předokenní žaluzie. Dokážou totiž zachytit slunce ještě před okny a díky tomu snížit teplotu v místnosti až o 10 °C. Lamely, které lze naklápět, přitom umožňují současně větrat a do domu pustit optimální množství světla. Šetří proto náklady za neekologický provoz klimatizace. Večer zase zajistí potřebné soukromí i bezpečí. Mezi venkovními žaluziemi vyniká svými bezpečnostními prvky a odolností žaluzie Protal.

Odolá i vichřici
Tato prémiová venkovní žaluzie české výroby je oblíbená nejen pro svůj minimalistický design, ale zejména pro svou odolnost. Je vyrobena z kvalitních švýcarských komponentů a zaručuje dlouhou životnost. „Díky celokovové konstrukci bez nadbytečných textilních lanek, žebříčků či pásek a skrytému vedení v hliníkových lištách odolá těm nejnáročnějším klimatickým podmínkám. Protal i bez údržby funguje alespoň 30 let,“ informuje Filip Šimara, obchodní ředitel největšího českého výrobce stínění CLIMAX. Zesílené lamely Protalu ve tvaru písmene U splňují nejvyšší třídu odolnosti. To znamená, že žaluzie odolá i větru o rychlosti až 88 km/h. Je navíc opatřena gumovým těsněním, které přispívá k tichému dovírání lamel. 

Bezpečnost na prvním místě 
Předokenní žaluzie Protal je vybavena bezpečnostním mechanismem, který při stahování rozpozná jakoukoliv pevnou překážku a zabrání jejímu přimáčknutí. Předchází tím vzniku úrazů nebo škod. Obsahuje navíc speciální pojistku, která znemožňuje, aby žaluzii vytáhla cizí osoba. Díky tomu tvoří překážku při pokusech o vloupání do domu.

Žaluzie Protal se vyrábí o minimálních rozměrech 65 x 75 cm. Maximální možné rozměry jsou 280 x 450 cm. Jedna žaluzie tak dokáže zastínit plochu o velikosti až 9 m2. Díky tomu, že jsou žaluzie vyráběny na míru, jednoduše lze jejich velikost přizpůsobit každému oknu. Barva lamel a vodicí lišty je k dispozici v 25 barevných odstínech, takže je možné venkovní žaluzii jednoduše sladit s fasádou domu. V případě potřeby lze lamely snadno vyměnit.

Snadné ovládání
Žaluzie je poháněna motorem, který lze ovládat několika způsoby. Velmi snadné je ovládat žaluzie prostřednictvím nástěnného vypínače. O něco pohodlnější volbou je ovládání pomocí dálkového ovladače, který umožní regulovat světlo, aniž by bylo nutné vstávat z pohovky či terasy. Moderní alternativou je ovládání venkovní žaluzie pomocí aplikace v chytrém telefonu nebo tabletu, díky níž je možné stínění stahovat či vytahovat i z místa mimo domov a rychle tak reagovat na změnu počasí. Žaluzii lze také zapojit do chytré domácnosti a synchronizovat ji s vytápěním, osvětlením nebo bezpečnostním systémem.

Myslete na stínění ve fázi projektu
Montáž venkovních žaluzií se vyplatí plánovat s předstihem. „V případě výběru venkovního stínění pro novostavbu nebo v rámci rekonstrukce je ideální zahrnout žaluzie už do projektu. Díky tomu mohou být zabudovány do fasády a celkový vzhled domu nenaruší viditelná schránka,“ uvádí Filip Šimara. Horní nosič včetně lamel je také možné schovat pod hliníkový krycí plech. 

Hledáte-li v oboru stínicí techniky odborné služby či poradenství, k dispozici vám je technický poradce společnosti Climax, největšího českého výrobce stínění. Výběr ideálních venkovních žaluzií vám usnadní také návštěva některého ze showroomů, kde si stínění můžete osobně prohlédnout a vyzkoušet. Využít můžete i online konzultaci z pohodlí domova nebo vyzkoušet virtuální showroom venkovního a vnitřního stínění.

podle podkladů společnosti Climax

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*