Ve Vídni vzniká šestipatrový činžovní dům ze dřeva. Nabídne 101 nájemních bytů. Rakousko tak bude mít vůbec první vícepatrový dřevěný dům.
Dřevo se při výstavbě rodiných domů využívá velmi často, v případě vícepatrových domů se doposud tento materiál v Rakousku neprosadil. Vídeňský magistrát intentzivně zkoumal vybraný materiál a výstavba prvního rakouského dřevěného činžovního domu v ulici Wagramer Straße již probíhá.
Konstrukce domu ve čtvrti Donaustadt se stala vítězným projektem v soutěži „Dřevostavby ve městě“ obecně prospěšného společenstva pro bydlení a sídlíště „Rodina“. Areál na ploše 8440 m2 nabídne 101 bytů. Komplex budov se skládá z jedné šestipatrové budovy a třech třípatrových domů. Šestipatrová stavba bude mít masivní dřevěnou konstrukci ze speciálních vícevrstvých dřevěných desek. V případě nižších staveb se jedná o čisté dřevostavby. Dřevěná konstrukce bude z vnějšku omítnuta a ze vnitř zpěvněna technologií, která v případě eventuelní demolice stavby umožní rozebrání dřevěných částí a jejich znovuvyužítí, spálení a výrobu energie.
Projekt naleznete na stránkách autorů projektu – atelieru Schluder Architekture – zde.
Zdroj: Orf.at (com)











Velmi zajímavé vydání, architektura není jen o stavbách, ale také o tom, jak reaguje na změny společnosti a způsobu života.…
Děkuji za další dávku inspirace ze světa architektury a staveb 👏
no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…