Vila s výhledem na Hostýnské vrchy

Vila je situována na severním okraji města Kelč, na mírně severo-jižně se svažujícím pozemku, těsně za hranicí místní památkové zóny. Z východní strany s pozemkem sousedí dvojpodlažní rodinný dům, za západní hranicí pozemku je plánována nová výstavba samostatně stojících RD. Pozemek nabízí na jižní straně úchvatné výhledy na hřebeny Hostýnských vrchů. Vstup a vjezd na pozemek je z místní komunikace na severní straně pozemku.

Koncepce vily reaguje na tyto vnější okolnosti i na požadavek investora po maximálním možném soukromí. Výsledkem je půdorys ve tvaru nepravidelného písmene H kónického tvaru, otevírající se směrem na jih, kdy ve východním křídle je situována ložnicová zóna a v západním křídle pak zóna denní se vstupem a dvojgaráží. Obě křídla jsou propojena jídelnou s převýšenou pultovou střechou. Prostor před jídelnou ze severní strany je věnován závětří a vstupu do domu, na jihu pak obytné terase.

Hlavní prostory domu – ložnice rodičů, obytný prostor i jídelna skýtají obyvatelům výhledy na panorama Hostýnských vrchů.

Použité materiály – strukturální omítka, dřevo, zinko-titan, hliník, sklo.
Zastavěná plocha domu: 299 m2
Plocha teras: 36 m2
Užitná plocha: 238 m2
Obestavěný prostor: 1196 m2
Náklady: neuvedeny

Autor: Ing. arch. Zdeněk Trefil, TREF-Architekti, www.tref-a.cz
Spolupráce:
– Ing. arch. Jan Šimíček, Ing. arch. Klára Janošová
– projekt pro stavební povolení – Ing. Petr Vašíček

Autorská zpráva
Foto Robert Žákovič


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*