Vila Trója

Klienti nás oslovili téměř okamžitě po koupi čtyřpatrové vily v Tróji, kterou od developera pořídili v provedení shell&core. Pro nás architekty je to ideální fáze vzhledem k otevřeným či skoro neomezeným možnostem budoucí dispozice. Nejvíc času jsme tedy v první fázi strávili diskuzí o tom, jak ideálně rozložit funkce bydlení do jednotlivých podlaží.

Nástupní patro s garáží v 1 NP se nachází o úroveň výš než zahrada, proto se ve vstupní hale koncentruje většina úložných prostor. Skryté šatní skříně střídají výrazné „butikové“  komody s prosklenými vitrínami. Nenápadný pokoj pro hosta střídá prosklená koupelna s výhledem do zahrady.

Z galerie, která vznikla ubouráním podlahy v hale, se díváme do obytného prostoru v 1 PP. Toto „piano nobile“ s výstupem na zahradu tvoří hlavní společenský a setkávací prostor rodiny. Vzhledem k tomu, že „šéf rodiny“ je také profesionální šéfkuchař, věnovali jsme nejvíc času a péče jeho kuchyni s vlastní vinotékou, která je až do posledního madla na míru.

Druhý pokoj pro návštěvy, pokoj pro syna s oddělenou walk-in šatnou a wellness zázemí najdete v 2 NP.  Jelikož jsou majitelé také opravdoví labužníci, dlouho jsme ladili design sauny s parní nástavbou a fitness pro cvičení Pilates. Z přilehlé koupelny lze bosou nohou vstoupit na terasu s venkovní vířivkou, která je stejně jako navazující květináče obestavěná terasovými prkny.

Do posledního, rodičovského patra v 3 NP můžete vystoupat buď 3 ramenným schodištěm nebo výtahem, který tuto 4 patrovou vilu propojuje. Master bedroom, walk-in šatna a master koupelna se tady nachází doslova pod (jednou) střechou. V samotné koupelně jsme vsadili na italskou klasiku a na čelní stěně za vanou a sprchovým koutem exponovali velkoformátový travertin.

Koncept interiéru je inspirován tkanými textiliemi, u kterých se střídají šířky a barvy tkaných pásů. Myšlenku na tuto textilní parafrázi nám vnuknul klient sám, který si přál do nového bydliště přinést jeho staré tkané perské koberce. Princip střídání „pásů“ jsme vepsali do většiny námi navrhovaných ploch a výrobků. Objevíte ho na atypickém kladení dřevěné podlahy, kde se nepravidelně střídají 4 šířky parket. Různé velikosti a průhlednosti skel kombinujeme na výtahové šachtě, četných prosklených stěnách či skleněném zábradlí na galerii.

Převládající materiál v interiéru je dubové dřevo v podobě parket a solitérních „komod“ inspirovaných starými nábytky na nožičkách. Soudobým prvkem jsou jejich „kovové nástavby“ se skleněnými policemi sloužící jako vitríny. Tmavé kovové rámy prosklených stěn navazují na design okenních rámů ve vile. Přílišnou harmonii zemitých barev a materiálů jsme chtěli narušit akcentem. Tvoří ji pestré koberce, barevné tapety nebo ostře tyrkysové komody, které Vás překvapí v každém patře.
AUTORSKÁ ZPRÁVA


Místo: Praha 8
Klient: 3 členná rodina s malým dítětem
Autoři: Václav & Silvie Derner / Codein Architekti
Koncept: Petr Dub & Zdeněk Porcal 
Rozloha: 350 m2
Patra: 4 NP
Foto: Zdeněk Porcal /  Studio Flusser

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Podnikatelské baroko 21. století. Prostě když má investor peníze a chce |všecko| co je trendy. Nevkusný.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*