Projekt proto zahrnoval dostavbu a nástavbu rodinného domu pro potřeby rodiny, návrh výškového členění a úprav zahrady na svahu za domem s vložením bazénu a propojením lávkou zahrady s domem na úrovni podkroví, kde je umístěna ložnicová část a dětské pokoje.
V úrovni zvýšeného přízemí je hlavní otevřený obytný prostor navazující na pobytovou terasu a zahradu, který je zároveň propojený s terasou nad garáží domu směrem do ulice. Tento nový prostor jídelny je tak propojen se zahradou a zároveň je v kontaktu s ulicí a sluncem.
V původní části domu je obývací pokoj s možností oddělení další klidové místnosti. V části vstupu je pak hostinský pokoj a pracovna, technické zázemí, garáž a vstupní hala prosvětlená otvorem pro přímé schodiště vzhůru na úroveň zahrady.
Urbanisticky dům drží uliční čáru ulice a i svou hmotou respektuje velikost domů – solitérů v okolí.
Konstrukčně byl dům vystavěn z tradičních materiálů, konkrétně z pálených cihel v kombinaci s nosnými viditelnými železobetonovými sloupky. Stropní i střešní konstrukce jsou pak také železobetonové.
Fasáda je v omítce imitací pohledového betonu, obklad je proveden cortenovým plechem. Dekorační a pohledový „závěs“ vykrývá pohled k sousednímu pozemku. Na pultové střeše střeše se sklonem do zahrady je folie s kačírkovým posypem a na střeše garáže je extenzivní zelená skladba.
Autorská zpráva
Foto: Robert Virt
Autor: Ing. arch. Petr Tuček
Autor: Ing. arch. Petr Tuček
Studie: 2018
Realizace: 2022
Stínící prvek je trochu vidět na fotkách, jiné jsem nedostala. Zhotovitel píše: " Fasádní prvek je jedním z atributů stavby. Bionická…
Všechny fotografie jsou ze 4. dubna 2025. Popisky zkusím doplnit, šlo se staveništěm od Masarykova nádraží mezi budovou Masaryčky a…
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,