Vila Vlastibořice

Nádherná parcela je součástí mírně zvlněné krajiny na okraji Českého ráje. Z každého místa nabízí výhledy na protější stráně. Vzhledem k tomu, že leží mimo zastavěné území, nabídla jedinečnou možnost realizace solitérní vily s mimořádným propojením vnitřního a vnějšího prostoru. Přáním klienta bylo, aby vznikly jednoduché, čisté prostory s maximálním využitím přírodních materiálů.

Dům má dvě podlaží – v horním jsou hostinské pokoje se samostatným vstupem a pracovnou, spodní podlaží je částečně zapuštěné do svahu. Obsahuje hlavní obytný prostor, na který navazuje garáž a krytý bazén.

Hlavním stavebním materiálem domu je kámen. V exteriéru převažuje ve formě hrubého, režného zdiva obvodových zdí a opěrných zídek. V interiéru a navazujících venkovních částech domu ve formě obkladu z velkoformátových desek.

Důležitou součástí domu je zahrada, řešená jako krajinný park. Skládá se z několika částí: vstupní parter horního patra včetně zelené střechy má více formální charakter, z jihu na dům navazuje ovocný sad s loukou. Nejvíce svažitá část zahrady je řešena soustavou nepravidelných opěrných zídek a obytných teras, které volně přecházejí do krajiny. Nově vysázená zeleň respektuje původní okolní druhy.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice


Autoři: Studio SIAL architekti a inženýři s.r.o. – Michal Hušek, Magda Sobotková; hlavní inženýr projektu Vratislav Salaba
Zahradní architekti: naOkraji – Daniel Matějka, Hana Matějková, Lukáš Lattenberg
Zastavěná plocha: 504 m²
Hrubá podlahová plocha: 678 m²
Užitná plocha: 458 m²
Plocha pozemku: 16 273 m²

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Takový krásný výhled a sedací souprava se k němu točí zády.
    Dost mě překvapil heliport, k čemu ho asi potřebují.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*