Vily Diamantica v Prokopském údolí v Praze 5

Developerská společnost JRD dokončila výstavbu první z pěti luxusních nízkoenergetických vil v komorním projektu Vily Diamantica. Nachází se na okraji Prokopského údolí. Stavbu zbývajících čtyř vil developer plánuje zahájit na jaře letošního roku.Vily Diamantica, nesoucí jména drahých kamenů, jsou určeny pro nejnáročnější klienty. Každá z vil nabídne bydlení s dispozicí pokojů 5+kk a s užitnou plochou od 237 m2 do 343 m2. U žádné nechybí terasa a zahrada o rozloze až 1 303 m2. Praktické řešení interiéru doplňují nadstandardní materiály a moderní technologie i možnost úprav přesně na míru. Základní vybavení domu pochází od předních světových značek Villeroy & Bosh, Marazzi, Hüppe nebo Hansa Stela. Jednotlivé vily nabízejí velkoryse řešený společenský prostor a privátní zóny umístěné především v druhém nadzemním podlaží. Velké obývací pokoje a ložnice, zvýšené stropy a velká francouzská okna zajišťují dostatek světla a vytvářejí příjemnou atmosféru. „Pamatovali jsme i na místo pro odpočinek. Suterén jsme v projektu Vily Diamantica proměnili v domácí relaxační prostor. Kromě potřebného technického zázemí tu bude místo třeba pro vířivku, saunu či soukromé fitness, nebo si tu majitelé mohou zřídit vinotéku či hernu s kulečníkem a barem,“ popisuje projekt Jan Řežáb, majitel JRD.

Každá z vil je vybavena nejmodernějšími technologiemi, které zajišťují jednak zdravé prostředí uvnitř, ale také nízké provozní náklady. Systém automaticky řízeného větrání s rekuperací tepla podporuje přirozenou cirkulaci vzduchu, který navíc zbavuje nečistot a prachu. V domech bude proto neustále čerstvý vzduch. V letním období systém umožňuje vnitřní prostor chladit. Další neméně důležitou výhodou je šetrnost k životnímu prostředí, které nízkoenergetická výstavba zatěžuje mnohem méně než běžné stavby.

Výjimečnost tohoto nového bydlení podpořila i přední módní návrhářka Beata Rajská, která speciálně pro Vily Diamantica navrhla exkluzivní kolekci dámských kabelek. Každá majitelka domu tak dostane svůj vlastní designový módní šperk. „Chtěla jsem vytvořit doplněk ženy, který jí bude připomínat šťastný okamžik, kdy si s partnerem vilu koupili, zabydleli se a strávili v ní první noc. Vznikne tak pouhých pět kabelek, na něž použiji kombinaci hadí a nejjemnější šedé kůže s prošíváním symbolizujícím diamant. Kabelky budou vybaveny mnoha funkčními prvky a samozřejmě také jmenovkou paní domu. Protože sdílená radost je radostí dvojnásobnou, velmi se těším na okamžik, kdy budu mít příležitost kabelky osobně předat novým majitelkám,“ říká Beata Rajská.
tisková zpráva, Stavbaweb

Doplněno Stavbaweb:
Projekt Vily Diamantica nabídne osm vil v dispozici 5+kk s užitnou plochou od 235 m². U každé z nich je plánována velká zahrada o rozloze od 462 až do 2036 m².  Jednotlivé vily jsou pojmenovány podle kamenů – Rubín, Safír, Smaragd, Spinel, Topaz, Nefrit, Granát a Ametyst.
Projekt byl ještě před zahájením výstavby oceněn odbornou veřejností. Vyhrál například Cenu odborné poroty v soutěži Realitní projekt 2012 pro Prahu 5. Lidé z městské části Praha 5 však proti stavbě protestují – občanské sdružení Prokopovo se obává "prolomení stavebních limitů", které podle nich odporují plánu péče o místní přírodní rezervaci.
Autora architektonické podoby projektu se redakci Stavbaweb nepodařilo zjistit.

Související články:
Developer začal stavět v Prokopském údolí, aktivisti jsou proti 3.9.2013

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*