Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy pozval městské části k aktivní spolupráci při formulování dlouhodobé strategie Prahy. Zástupcům městských částí na semináři představili odborníci dosavadní výsledky prací na Strategickém plánu hl. m. Prahy.
Účast 41 městských částí a živá diskuze potvrdily zájem o další spolupráci při formování vize Prahy. V následujících týdnech budou zástupci všech městských částí podrobně řešit strategii rozvoje Prahy na 8 workshopech. Cílem této neformální spolupráce je zapojení představitelů městských částí, a jejich prostřednictvím všech obyvatel, do diskuze o budoucnosti města.
Nyní jsou dokončeny podrobné analýzy současného stavu hlavního města. Dále bude Praha ve spolupráci s místními samosprávami a dalšími partnery z podnikatelského i neziskového sektoru formulovat základní politiky rozvoje včetně příkladů konkrétních opatření, které posunou Prahu mezi špičkové metropole v celoevropském významu.
„Dnešní setkání chápu jako první důležitý krok v komunikaci s městskými částmi. Na něj bude třeba navázat další diskusí o konkrétních problémech jednotlivých částí Prahy, zajistit provázanost strategického plánu se strategickými cíli městských částí a do procesu také včas zapojit širší veřejnost,“ hodnotí Ondřej Rut (SZ), zástupce starostky MČ Praha 3.











Velmi zajímavé vydání, architektura není jen o stavbách, ale také o tom, jak reaguje na změny společnosti a způsobu života.…
Děkuji za další dávku inspirace ze světa architektury a staveb 👏
no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…