Vizuální smysl Zlín

(ČTK) – Zlínská radnice dokončuje opravu objektu na Benešově nábřeží, takzvaného střediska kurzů, kde se konají různé pohybové a sportovní aktivity. Město na objektu chce odstranit také vizuální smog, tedy různé nápisy, reklamy či polepy. Podobně by chtělo postupovat i u dalších městských objektů, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Pavel Brada (ANO).

„Předmětem oprav byla výměna letitých výkladů, dveří a oken, včetně provedení lokálních oprav fasády. Díky revitalizaci dojde nejen k zásadnímu zlepšení vzhledu budovy, ale především k úsporám za vytápění vnitřních prostor v tomto objektu,“ uvedl Brada. Práce si vyžádaly téměř 2,4 milionu korun včetně DPH.

„U tohoto objektu jsme rovněž chtěli docílit redukci vizuálního smogu a poprvé ve spolupráci s projektem Vizuální smysl uvedli do života jednotný vizuální styl prodejen. Máme v plánu pokračovat na dalších budovách v majetku města,“ uvedl Brada. Na budově na nábřeží se sjednotil vzhled výloh a označení prodejen. Podle Brady jde v podstatě o pilotní projekt, jak chce město pokračovat dále. Cílem je podle něj z města odstranit nápisy, nevkusné polepování výloh nebo obrovské reklamy.

Město by podle Brady mělo jít v redukci vizuálního smogu u městských budov podnikatelům příkladem. Další změny chystá u objektů v Dlouhé ulici nebo na velkokapacitních bytových domech na sídlišti Jižní Svahy, takzvaných segmentech.

Město chtělo kvůli omezení vizuálního smogu připravit také manuál a vyhlášku, vzhledem k opatřením daným epidemií koronaviru však mají nyní podle Brady podnikatelé řadu starostí a město je nechce více zatěžovat, proto změny odložilo.

Doplněno Stavbaweb:
V Brně vznikla nová webová stránka pro všechny informace ohledně vizuálního smogu a to i v jiných městech. Dozvíte se spoustu informací například o regulacích smogu, jak se vizuální smog dělí, jak jej máme hodnotit, nebo jak začít s označením provozovny.
http://vizualnismog.info/

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*