Vlašim v březnu zahájí rozsáhlou rekonstrukci centra města

Vlašimská radnice v březnu zahájí rozsáhlou rekonstrukci centra města. Výrazných změn dozná Žižkovo, Palackého a Husovo náměstí a jejich okolí. Město na to dostalo evropskou dotaci, řekl ČTK starosta Luděk Jeništa.

„Už proběhlo výběrové řízení a počítáme s tím, že v březnu podepíšeme smlouvu o dílo a stavba začne,“ dodal. Kromě tří náměstí se bude rekonstruovat ulice Na Valech, okolí kostela sv. Jiljí, nádvoří zámku a pravý parkán. „Bude to akce obrovská, určitě to nějakým způsobem omezí život ve městě, zejména dopravu,“ dodal starosta.

Projekt revitalizace městského centra je jednou z největších chystaných akcí města. Cena je 88 milionů korun bez DPH, které by měla v plné výši pokrýt dotace. Město zaplatí DPH.

Na všech třech náměstích řemeslníci opraví povrch, plochy dostanou novou zeleň i mobiliář. Na Husově náměstí vznikne kruhová křižovatka a parkoviště. Podle starosty by se mělo nejvíce prací stihnout do letošní zimy. Podmínkou dotace je to, že stavba bude zkolaudována do poloviny roku 2010.

Od roku 2004 získala Vlašim z evropských dotací na 13 projektů téměř 250 milionů korun, což je zhruba její roční rozpočet. EU městu přispěla například na rekonstrukci autobusového a vlakového nádraží, na vybudování několika dětských hřišť, sportovišť a spolkového domu a na úpravy zámeckého parku. Letos město s pomocí evropských peněz vybuduje také nové středisko dětí a mládeže, opraví základní školu a bude pokračovat v obnově přírodních prvků v zámeckém parku.

Zpráva ČTK, 3. 3. 2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*