Vlněna

(ČTK) – Developerská společnost CTP dokončila první fázi přestavby areálu Vlněna. Po zbourání chátrající textilní továrny otevřela první z kancelářských budov. Její obsazenost je 90 procent, což prokazuje neutuchající zájem firem o nové administrativní budovy poblíž centra města. Dokončení kancelářského komplexu se očekává v roce 2020, k dispozici má být 90 000 metrů čtverečních ploch, uvedl v tiskové zprávě manažer CTP Jiří Kostečka.

V první fázi je k dispozici 8000 metrů čtverečních a mezi nájemce patří velké IT firmy, jako je Avast, Moravia IT, Oracle a SRTV. Celková investice developera se odhaduje na 160 milionů eur (4,1 miliardy Kč). „Zájem o pronájem mají zejména technologické a softwarové společnosti a start-upy vyhledávající prostředí nedaleko centra Brna. V druhé fázi, jejíž dokončení je naplánováno na rok 2020, si klienti již rezervovali přes 30 procent prostor. Mezi prvními byl technologický gigant Oracle,“ uvedl Kostečka.

CTP postavila budovy, v nichž využila moderní technologie tak, aby byly energeticky co nejméně náročné. „Funguje zde rekuperace tepla a vzduchu, v létě nízkoenergetické chlazení,“ uvedl Kostečka.

V Brně se v posledních letech staví kancelářské budovy intenzivně. Poblíž Vlněny se nedávno otevřel Dorn, který obsadila firma Net Suite, další nové jsou v Areálu Slatina, v okolí Masné ulice, nad parkovacím domem Rozmarýn či v Technologickém parku. Rekonstruují se věžáky v Šumavské, příští rok se otevře pro administrativu bývalá Nářaďovna v areálu Zbrojovky. Neobsazenost se v posledních zhruba třech letech pohybuje na minimu.

Doplněno Stavabweb:

Vlněna 
Investor: CTP Invest s.r.o.
Architekt: Studio ACHT s. r. o.
Generální projektant:Studio ACHT s. r. o
www.vlnena.eu

Informace o historii areálu najdete zde:
Brněnský architektonický manuál:  Textilní továrny Stiassny a Neumark (Vlněna)

Podrobně popsanou historii areálu včetně bohaté fotodokumentace najdete zde:
druhebrno.smerem.cz/tema/Vlněna

Související články:
Vlněna Office Park  13.11.2017

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*