Vše, co potřebujete vědět o pracovních kalhotách

Pracovní kalhoty oceníte nejen kvůli pohodlí, které vám při práci dokáží poskytnout, ale také kvůli ochraně při různých nebezpečných činnostech. V tomto článku vám vysvětlíme, jaký je rozdíl mezi obyčejnými tepláky, montérkami a kalhotami s různými speciálními úpravami.

Praktické kalhoty do práce i na zahradu
Začneme od toho nejobyčejnějšího materiálu – bavlny. Kvalitní montérkové kalhoty jsou vyrobeny z 100% bavlny, která je příjemná na dotek, antialergenní a pohodlná. Důležitá je v případě bavlněných kalhot jejich gramáž, která určuje pevnost a odolnost materiálu. Při výběru se zaměřte také na střih kalhot, kvalitu švů a různé praktický vychytávky, jako jsou úchyty, kapsy a odepínatelné součásti (nákoleníky, nohavice, výztuže).

Antistatické kalhoty s ESD ochranou
Antistatické kalhoty jsou primárně určeny pro pracoviště, kde hrozí elektrostatické výboje. Tato speciální úprava je vhodná nejen pro ochranu samotného pracovníka, ale také samotných elektronických zařízení, s nimiž pracuje. Většinou jsou totiž škody na těchto přístrojích způsobeny nesprávnou ochranou pracovníků. Pokud se i vy chystáte provádět podobné práce, sáhněte právě po antistatické úpravě.

TIP: Pracovní kalhoty různých střihů, materiálů i vlastností můžete nakoupit na e-shopu nebo v prodejnách osvědčeného českého prodejce Brudra.

Nehořlavé, ohnivzdorné, žáruvzdorné
Pokud během své práce pracujete s ohněm nebo žhavým kovem, to poslední, co můžete chtít, je, aby se vám cokoli z toho dostalo na kůži. Nehořlavé montérky vás dokážou ochránit a zabránit dalšímu šíření plamene. Kalhoty s nehořlavou úpravou často využívají například svářeči. To nejdůležitější, co při nákupu těchto oděvů potřebujete zkontrolovat, je jejich příslušnost k odpovídající normě (EN 531). Montérky doplňte dalším ochranným oblečením, jako jsou různé blůzy nebo rukavice.

Protipořezové kalhoty
Tento kousek je pro všechny, kdo pracuje se dřevem a především s řetězovými pilami. Úkolem protipořezového oblečení je ochránit vaše tělo před případným průnikem pily při neopatrném pohybu. Základním principem je, že jsou kalhoty vyrobeny z dlouhých vláken, které se při kontaktu s pilou namotají do řetězu a pilu zastaví.

Nepromokavé kalhoty
Déšť, nepřízeň počasí, silný vítr. Do takového nečasu potřebujete kvalitní oblečení s nepromokavou úpravou, které vás udrží v teple a v suchu. Pohodlnou variantou jsou softshellové kalhoty, které by měly tvořit základ vašeho pracovního šatníku. Důležitými parametry při výběru budou především dva parametry: vodní sloupec, který určuje nepromokavost kalhot, a prodyšnost, která je důležitá pro vaše pohodlí.
KOMERČNÍ SDĚLENI

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*