Vsetín vyhlásí znovu architektonickou soutěž na podobu náměstí

Fotogalerie ke článku (1)

Vsetín (zdroj: Vsetín)

Vsetín (zdroj: Vsetín)
Celá fotogalerie (1)

Na červnovém zasedání rady vyhlásí novou, dvoukolovou.

Bez určení vítěze ukončili vsetínští radní na svém  zasedání 14.5.2008 architektonicko-urbanistickou soutěž na návrh nové podoby náměstí Svobody a přilehlých ulic. Do soutěže byly totiž v termínu doručeny pouze dva návrhy, z nichž ani jeden nebyl odbornou komisí doporučen k postupu do druhého, závěrečného kola. Město proto vyhlásí soutěž novou, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Eva Stejskalová.

"Skutečnost, že se této soutěže zúčastnily jen dva ateliéry, je pro nás velkým zklamáním. Očekávali jsme nejen větší účast ateliérů, ale také zcela nové myšlenky a pohledy na řešení prostoru," okomentovala výsledek soutěže vsetínská starostka Květoslava Othová.

Podle Stejskalové posuzovala odborná porota oba návrhy podrobně a ze všech hledisek. "Jednali jsme velmi dlouho. Nakonec jsme se ale shodli, že do druhého kola nepostoupí žádný z návrhů. To znamená, že nebude udělena ani jedna cena,“ uvedl místostarosta Vsetína Jaromír Kudlík, který byl spolu s dalšími pěti architekty členem odborné poroty. Soutěž byla dotována odměnami v celkové výši 250.000 korun, vítěz by navíc obdržel zakázku na vypracování projektové dokumentace.

Vsetínští radní ale soutěž o podobu náměstí nevzdávají a na červnovém zasedání rady vyhlásí novou. "Měla by být opět dvoukolová, přičemž v prvním kole budeme požadovat jednoduchý ideový návrh, který by byl podrobněji rozpracováván až v kole druhém. Odborná komise doporučuje také obeslat vybrané renomované ateliéry," poznamenal vedoucí útvaru investic Josef Šťastný.

Vsetín vyhlásil soutěž v únoru. "Jejím cílem bylo zmírnit a napravit zásahy velmi necitlivé předlistopadové výstavby do rázu centra města a přispět tak k vytvoření příjemného a funkčního prostranství," sdělila Stejskalová.

Dodala, že návrhy měly kromě celkové koncepce a členění obsahovat také například umístění parkovacích míst, městského mobiliáře a veřejného osvětlení či úpravy, případně doplnění veřejné zeleně. A to při zachování Památníku osvobození a hrobu neznámého vojína z dílny vsetínského výtvarníka Rudolfa Hlavici.

Zdroj: Zpráva ČTK 14.5.2008

Související články:
Vsetín vyhlásí architektonickou soutěž na novou podobu náměstí

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*