Vsetínská radnice chce modernizovat sídliště Kolonie

(ČTK) – Vsetínská radnice chce modernizovat nejstarší sídliště ve městě, Kolonii. V hustě obydlené části by se měla vyřešit doprava, parkování, zvýšit bezpečnost chodců v nepřehledných místech. Počítá se také s úpravou prostor mezi domy, informovala ČTK mluvčí radnice Jana Čadová.
Autory návrhu úprav jsou architekti ze studia BLOCK (doplněno Stavbaweb).


Největší změny zřejmě čekají Sušilovu a Tyršovu ulici, kde zůstane jednosměrný provoz, změní se však vzhled ulic a organizace parkování. V Sušilově ulici by měla vzniknout šikmá parkovací stání ze zatravňovacích panelů, na Tyršově ulici kolmá stání před stadionem a částečně i parkem.

"Nová kolmá parkovací stání vzniknou i podél zdi fotbalového stadionu. Přibude zde také nová zeleň. Všude by pak měly být chodníky ze zámkové dlažby a nová, živým plotem ukrytá zpevněná místa pro kontejnery na odpad," podotkla mluvčí.

Architekti se snažili co nejméně omezit stávající zelené plochy a využít zbytečně velké asfaltové plochy a nahradit je parkovišti. "Těmito změnami docílíme třetinového nárůstu parkovacích míst na ulicích Sušilova a Tyršova, konkrétně o celkem 30," uvedl architekt Petr Osička.

Ve vnitroblocích by mohla vzniknout nová dětská hřiště a odpočinkové zóny, které by byly veřejně přístupné. Tato část však bude až druhou etapou projektu.

Návrhy město několikrát projednávalo s obyvateli. Radnice bude nyní podle starostky Ivety Táborské hledat vhodné dotační tituly, podle hrubých odhadů by úpravy měly stát kolem deseti milionů korun. Realizace se předpokládá v roce 2014.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*