Vsetínská radnice připravila šest variant rekonstrukce náměstí

(ČTK) – Vsetínská radnice připravila šest variant úpravy náměstí Svobody. Jeho podobu kritizují obyvatelé, není s ní spokojené ani vedení radnice. Ve městě se ve čtvrtek konaly na několika místech po celý den veřejné debaty, na kterých architekt Igor Kovačevič představil možnosti včetně odhadu nákladů, zúčastnilo se jich však jen několik desítek lidí, informovala ČTK mluvčí radnice Jana Čadová.
Návrhy rekonstrukce jsou zveřejněny na webových stránkách města, lidé se k nim mohou do 8. července vyjádřit, případně navrhnout jiná řešení.

Jedna z navrhovaných variant úprav náměstí.
Prostor byl loni rekonstruován, lidé však poté protestovali zejména proti nové přírodní mlatové ploše náměstí. Podle vedení města se mlat použil proto, že byl v porovnání s jinými stavebními materiály, případně travnatým povrchem, podstatně levnější. Návrh byl schválen už v roce 2008, současné vedení města nemělo údajně možnost do projektu zasáhnout.

Nevyhovující náměstí v poslední době vzbudilo několik debat, proto město očekávalo na čtvrteční akci větší účast. "Rádi budeme vysvětlovat, rádi bude komunikovat, rádi si necháme poradit, ale pokud nemáme partnera, je to zbytečné. Věřili jsme, že zájem bude větší," uvedla starostka Iveta Táborská (ODS).

Náklady na jednotlivé varianty se pohybují od 600.000 po téměř dva miliony korun.

Podle diskutujících ani jedna nesplňovala požadavky stoprocentně, jejich kombinací a dopracováním by se však mohla najít konečná varianta. Město po připomínkách lidí vytvoří dvě varianty, o kterých se bude hlasovat. Rozhodnout by se mělo letos na podzim, na jaře by měly začít opravy.

Lidé si podle iniciativy Osvoboďme náměstí, která už na něm uspořádala happeningy a upozorňovala na jeho špatný stav, přejí na náměstí mít průchozí prostor pro chodce, prostor pro krátkodobá zastavení a setkávání lidí a pietní místo s památníkem, uvedl člen iniciativy Tomáš Koňařík.

Související články:


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*