ČVUT staví za miliardu budovu pro studenty architektury

Praha 30. června (ČTK) – V kampusu Českého vysokého učení technického (ČVUT) v pražských Dejvicích vyroste nová budova pro studenty architektury. Na pozemku mezi Národní technickou knihovnou a Stavební fakultou ČVUT dnes položili zástupci školy a ministerstva školství základní kámen, výuka by zde měla začít za dva roky. Podle rektora univerzity Václava Havlíčka přijde výstavba na více než jednu miliardu korun, přičemž asi 200 milionů zaplatí škola a zbytek půjde ze státního rozpočtu.

Vítězný architektonický návrh profesorky Aleny Šrámkové počítá s univerzálně řešenou budovou, učebny budou ale uzpůsobeny pro technické obory. „Prosklené příčky umožňují průhledy do učeben, seminárních místností, ateliérů, ale i do pracoven vyučujících,“ přiblížili budoucí sídlo zástupci univerzity.

Součástí nové školní budovy budou tři posluchárny, do té největší se přitom vejde 300 studentů. Návrh počítá také s podzemními garážemi. „Nová budova je pro ČVUT největší stavební investicí za posledních pětadvacet let,“ upozornili zaměstnanci rektorátu školy.

„Studenti architektury teď jsou rozptýleni v několika nevhodných prostorách,“ řekl Havlíček ČTK. Část architektů studuje na Fakultě stavební, část dokonce v pronajatých učebnách Vysoké školy chemicko-technologické.

Délka výstavby je plánována na rok a půl, první studenti by měli zasednou do lavic v letním semestru roku 2011. Objekt je určen hlavně pro výuku budoucích architektů, podle rektora se zde však budou vzdělávat třeba i počítačoví odborníci z Fakulty informačních technologií.

Zdroj ilustrací: www.alenasramkova.cz

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*