Vyjádření společnosti ECM k situaci ohledně developmentu projektu City

Jak již společnost ECM Real Estate Investments A.G. („ECM“) informovala, učinila další krok v developmentu projektu CITY na pankrácké pláni a pokračuje v přípravných pracích nutných před stavbou budov CITY Deco a CITY Element.

Na základě statického posudku pokračuje ECM v odstraňování starých a nepoužívaných budov, které dříve patřily k budově Motokovu, dnes zvané CITY Empiria. Demolice probíhá od konce srpna s krátkou přestávkou nutnou k vyjasnění podmínek pro danou demolici. Práce byly obnoveny 23. září 2008 a jsou prováděny na základě pravomocného územního rozhodnutí a demoličního výměru.  

Bohužel se v této záležitosti opět objevují cíleně zkreslené zprávy od takzvaných občanských sdružení a iniciativ, které komentují situaci vědomě neúplně nebo nesprávně. Žádáme proto média, aby nás v případě zájmu o doplňující informace nebo komentář kontaktovala. Informace Vám ochotně poskytneme a můžeme tak společně předejít dezinformacím nebo šíření hrubě zkreslených či dokonce nepravdivých informací týkajících se výstavby ECM na pankrácké pláni.    

Václav Aulický, architekt projektu CITY Deco, k tomuto uvedl: „Dokončení areálu CITY Empiria, kterým je výstavba projektu CITY Deco, především představuje jednu ze závěrečných fází výstavby polyfunkčního městského centra v souladu s platným Územním plánem hl. m. Prahy. Naším cílem i cílem developera je, aby v době co nejkratší byly veškeré plánované práce v tomto prostoru realizovány. Tím vznikne nové centrum se širokou škálou obchodů, služeb a veřejných prostor pro oddech a rekreaci, které může sloužit občanům a bude tak ukončena více než 30 let trvající existence stavenišť, rozestavěných staveb, provizorií, živelných tržišť, skládek a oplocených, pro občany nepřístupných ploch, se zdrojem prachu, nečistot, hluku a dalších vlivů negativně ovlivňujících životní prostředí v lokalitě pankrácké pláně.“

Budova CITY Deco se bude skládat ze tří křídel navzájem propojených příčným traktem do tvaru dvojitého písmene E s otevřenými zelenými atrii mezi křídly. V budově CITY Deco je plánováno především rozsáhlé Centrum relaxačních a rehabilitačních služeb společnosti MeridianSpa pro širokou veřejnost. Bude obsahovat zejména bazén, tělocvičny, sauny, kosmetiku, masáže, pedikúru a manikúru, prostory pro organizovaná cvičení a trénink pro děti i dospělé, hernu pro malé děti, restauraci a mnoho dalších zařízení s mnoha možnostmi. Pasáž v přízemí bude propojena se stávající budovou CITY Empiria. Ve zbylé části budou universální pronajímatelné administrativní prostory. Budova CITY Element ve tvaru písmene L nabídne v nadzemních podlažích administrativní plochy, v přízemí budou prostory pro obchod a služby. Tato budova bude logickým zakončením rekonstrukce a dostavby komplexu bývalého Motokovu, dnes nazývaného City Empiria, kde byla nedávno dokončena a i pro veřejnost otevřena nová velkokapacitní jídelna a moderně vybavené konferenční centrum se dvěma salonky sloužící rovněž široké veřejnosti.  

Tisková zpráva ECM, 13. října 2008

www.ecm.cz

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*