Výrobek-technologie roku 2013 – známka kvality pro architekturu a stavitelství

Dne 6. března 2013 v domě Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství proběhlo slavnostní vyhlášení 6 soutěžní přehlídky Výrobek technologie roku 2013. V letošním 6. ročníku hodnotila odborná porota čtrnáct přihlášených výrobků a technologií. Uděleno bylo dvanáct známek kvality a dvě čestná uznání.Odborná porota, složená z předních odborníků, při svém hodnocení vycházela z dodané dokumentace opravňující výrobky a technologie uvést na český trh. Dále měla při posuzování k dispozici vzorky. U výrobků a technologií byla hodnocena kritéria jako technická a inovační úroveň, naplňování normových požadavků a požadavků na energetický, ekonomický a ekologický přínos. Předmětem posuzování byl také design. Výsledky poroty potvrdila rada programu.

Čtrnáct přihlášených výrobků a technologií si rozdělilo dvanáct známek kvality České stavební akademie a dvě čestná uznání:
Zlaté známky získaly:
–  EMBECO CZ, s.r.o. s recyklovatelným kompozitním poklopem Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips s konstrukcí Glasroc H
– TESLA LIGHTING s.r.o s novou generací žárovek Crystal LED technologie 360° 
Stříbrné známky získaly:
–  Baumit, spol. s r.o. s dekorativní omítkou Baumit CreativTop 
–  BEST, a.s. s kolekcí reliéfních dlažeb BEST IN 2013
–  HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. s komínovým systémem HELUZ IZOSTAT DUO
–  IMA s.r.o. se systémem pro otevírání dveří mobilním telefonem NFC Porter
–  WAVIN OSMA s.r.o. s čedičovou tabulkou FIBER BASALT PLUS  
Broznové známky získaly:
–  ELKO EP, s.r.o s se systémem elektro instalace iNELS RF Control
–  LIKOV s.r.o. s transparentním nátěrem fasád WDL Protect
–  Meva a.s. – Divize Bezděkov s pozdzemním kontejnerem Meva
–  Sulko s.r.o. s technologií Sulko Profi+
Čestná uznání:
–  LB Cemix, s.r.o. s památkářským programem Cemix
–  RONN DRAIN COMPLET, s.r.o. se systéme žlabů MEARIN PLUS 300 

Výsledky soutěže budou také prezentovány na vybraných stavebních veletrzích, kde si budou moci návštěvníci prohlédnout výstavní panely. Kompletní informace o jednotlivých výrobcích a technologiích jsou veřejné i laické veřejnosti k dispozici na stránkách www.vyrobek-technologie.cz. 

Soutěžní přehlídku, stejně jako předešlé ročníky, organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci svého programu Česká stavební akademie ve spolupráci s Asociací inovačního podnikání ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků, Českým vysokým učením technickým v Praze – Fakultou stavební, Českým svazem stavebních inženýrů, Design Cabinetem CZ, Hospodářskou komorou ČR, Sdružením pro výstavbu silnic Praha, Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Svazem zkušeben pro výstavbu.

Letošní ročník soutěže proběhl pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Ministerstva životního prostředí ČR.
Přehled a zdůvodnění ocenění naleznete ZDE.
tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*