Výšková nádražní budova by se mohla stát novou dominantou Třebíče

Fotogalerie ke článku (1)

Třebíč - nádraží - návrh Aleše Stuchlíka

Třebíč - nádraží - návrh Aleše Stuchlíka
Celá fotogalerie (1)

Autorem studie je Aleš Stuchlík.

Patnáctipatrová nádražní budova s odbavovací halou a obchodními a kancelářskými prostorami v sousedství okresního soudu a nemocnice by se mohla stát novou dominantou Třebíče. Součástí studie, kterou má k dispozici tamní radnice, je také parkovací dům a autobusový terminál. Podle autora studie Aleše Stuchlíka by náklady mohly dosáhnout až 500 milionů korun.

"Hlavní tíha financování by však ležela na soukromém developerovi, který by měl zisky z pronájmu komerčních prostor," řekl ČTK Stuchlík, student VUT Brno a předseda občanského sdružení Metropolis.

"Je to ambiciózní projekt a zároveň velký cíl pro město," prohlásil starosta Ivo Uher. Radnice podle něj v nejbližší době projekt posoudí a prověří majetkové poměry. Studie podle starosty poskytuje představu o možném využití lokality u městského nádraží. Zároveň by měla nastartovat společenskou diskusi a stanovit základní podmínky pro vypsání architektonické soutěže. Poté by mělo být vyhlášeno výběrové řízení na investora.

Současné třebíčské vlakové nádraží pocházející z konce 19. století už nevyhovuje současným potřebám. Patří k nejvytíženějším na Vysočině, denně tudy projdou 4000 cestujících. Chybí provázanost s autobusovou dopravou a napojení na městskou hromadnou dopravu. "Nedokáže nabídnou cestujícím potřebný servis a navíc není bezbariérové," uvedl Stuchlík.

Novou nádražní budovu i navazující objekty by kromě veřejnosti mohli využívat i návštěvníci okresního soudu a nemocnice. Objekt by nabídl nadstandardní kancelářské prostory, které zatím v Třebíči chybí.

Zdroj: Zpráva ČTK, 6.3.2008

Vizualizace objektu a více informací o autorovi naleznete zde

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*