Vysoké Mýto připravilo studii pro nové bydlení |Za Pivovarem|

Vysoké Mýto (Orlickoústecko) 14. července (ČTK) – Vysoké Mýto vytvořilo studii pro lokalitu Za Pivovarem. Volný pozemek nedaleko centra města má sloužit pro výstavbu nového bydlení. Město ale nechce, aby tam domy vznikaly chaoticky, bez systému. Autorem studie je architekt Milan Košař (Milan Kosař je městský architekt – doplněno Stavbaweb). ČTK o tom informoval starosta města Miloslav Soušek (ČSSD). Vysoké Mýto má asi 12.000 obyvatel a podobně jako ostatním městům v kraji mu ubývá obyvatel. Nové domy by mohly přilákat například mladé rodiny.

Za Pivovarem - Vysoké Mýto
"V první etapě by se měly postavit domy, které postaví stavební firma, která o to projeví zájem. V druhé etapě by se měly prodávat pozemky, kde si lidé budou moci postavit bydlení. Architektonicky by měly zapadat do moderní architektury,"
uvedl Soušek.

Celá lokalita, která je doposud prázdná, se má stát místem pro příjemné bydlení se zelení s výhodami bydlení nedaleko centra města. Místo si má zachovat vazbu na okolní zástavbu i dopravní infrastrukturu. Na území o rozloze 5,2 hektaru by mohlo vyrůst 53 domů. Uprostřed by měla být zeleň, rekreační hřiště a malý amfiteátr.

"Návrh počítá se soustředěnou zástavbou jednopodlažními a dvoupodlažními řadovými domky a individuálními dvoupodlažními rodinnými domy s rovnou střechou a úspornou velikostí parcel v jižní části území, kde se předpokládá jednotná forma,"
uvedl architekt Košař. V severní části území jsou navržené větší parcely pro individuální zástavbu samostatně stojících domů.

Většina pozemků patří městu, některé ale mají soukromé majitele, se kterými se zástupci města snaží dohodnout a pozemky jim směnit.

Za Pivovarem - Vysoké Mýto Za Pivovarem - Vysoké Mýto Za Pivovarem - Vysoké Mýto

Doplněno Stavbaweb:
Počty navržených objektů:
Rodinné domy 1-2 NP se střechou rovnou nebo pultovou 21
Rodinné domy 2 NP se střechou rovnou 13
Řadové rod. domy 1 NP se střechou rovnou 11
Řadové rod. domy 2 NP se střechou rovnou 8

Více informací o projektu naleznete na stránkách Vysokého Mýta – zde.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*