Studii Muzea českého karosářství Josefa Sodomky vypracoval atelier Projektil architekti s. r. o.
VVysoké Mýto (Orlickoústecko) 23. března (ČTK) – Město Vysoké Mýto vybuduje muzeum karosářtví levněji, než původně plánovalo. Rekonstrukce historických objektů a výstavba jedné nové budovy měla stát zhruba 104 milionů korun. Redukcí projektu se cena sníží přibližně na 82 milionů korun. Rozhodli o tom dnes zastupitelé.
"Byl bych spokojenější, kdyby redukce byla ještě větší, ale politika je umění kompromisu," řekl ČTK starosta Miloslav Soušek (ČSSD).
Projekt připravovalo už minulé vedení města a na muzeum získalo příslib evropské dotace. Z uznatelných nákladů radnice získá 40 procent. Radnice bude muset splácet desítky milionů korun. Starosta doufá, že se během stavebních prací podaří celý projekt ještě zlevnit.
"Ukazuje se, že výběrovým řízením a dobrým řízením stavby se dá ještě projekt dál zlevňovat. Například u zateplování budov jsme se dostali na 61 procent ceny uvedené v projektu," řekl.
Zastupitelé dnes rozhodli, že někdejší budova soudu se opraví podle původního projektu. U budovy bývalého vězení se naopak nezpřístupní podkroví a ušetří se na opravách. K budoucímu muzeu ještě náleží nový objekt z betonu a skla. Půjde však jen o jednopatrovou budovu a nebude se stavět suterén. Úspory bude město hledat i na vnitřním vybavení, půjde o "standard", nikoliv o "luxus", dodal starosta.
Rekonstrukce by měla začít ještě v letošním roce, starosta odhaduje, že se mohlo začít stavět patrně v létě. Vzhledem k tomu, že projekt je vázaný na evropské dotace, hotov musí být do konce roku 2013.
Související články:
- Muzeum karosářství – Mýto zvažuje, že zlevní stavbu až o polovinu 1.2.2011
- Muzeum karosářství ve Vysokém Mýtě chystá otevření v roce 2013 5.2.2010
Pokud zvolíš správný materiál a využiješ službu na založení první řady, tak se fakt není čeho bát. A kdybys přece…
Jenom první šár? Postačí to? A co když pak vzniknou nějaké komplikace nebo něco?
Zatím jsou na nástupišti ve stanici Bubny dva nové stromy, viz 23. a 25. fotka v galerii. Díky za podnět,…
Ano, samý beton a dešťová voda do kanálu !
Děkuji za perfektní popisky pod fotografiemi. Zatím se všechny články o trati soustřeďují na stavbu estakády. , Estakáda je sice…