Výstava: 66 soutěžních návrhů na revitalizaci území Černé louky v Ostravě

Od středy od 24. listopadu do 8. prosince
v kabinetu architektury a urbanismu magistrátu ve čtvrtém patře budovy ostravské radnice.
Expozice bude volně přístupná v pracovní dny od 8 do 17 hodin.
Ve středu 8. prosince od deseti hodin se bude v místě výstavy konat veřejnosti přístupný workshop.Zájemci v Ostravě uvidí návrhy na proměnu Černé louky
Ostrava 22. listopadu (ČTK) – V budově ostravského magistrátu budou od středy k vidění všechny soutěžní návrhy z mezinárodní urbanistické soutěže na revitalizaci území Černé louky v Ostravě. ČTK to řekla mluvčí radnice Andrea Vojkovská. Právě s proměnou areálu výstaviště se město neúspěšně ucházelo o titul Evropské hlavní město kultury 2015, kde ho ve finále porazila Plzeň. Město by však v projektu rádo pokračovalo.

"K vidění bude všech 66 soutěžních návrhů, včetně vítězného a dalších čtyř oceněných," uvedla Vojkovská. Expozice bude přístupná až do 8. prosince, kdy se bude konat také veřejně přístupný workshop. Město výstavu organizuje kvůli zájmu veřejnosti, která si ji mohla po několik dnů prohlédnout už v říjnu.

Do urbanistické soutěže o návrh revitalizace území Černé louky, kterou vyhlásilo město Ostrava, se do konce května registrovaly více než dvě stovky soutěžících z Česka i ze zahraničí. Soutěž měla nastínit způsob řešení celého území.

Odborná porota v čele s architektem Josefem Pleskotem nakonec vybrala v rámci dvoukolového hodnocení z celkem 66 návrhů 30, z nichž určila pět nejlepších. První cenu nakonec získal renomovaný ateliér Maxwan z Rotterdamu.

Černá louka by se měla v budoucnu proměnit v novou městskou čtvrť s kulturními a vzdělávacími institucemi s bydlením. Maxwan v místě navrhl park obklopený budovami, které kolem středové plochy vytváří jakousi podkovu.

Související články:

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*