VERNISÁŽ VÝSTAVY: 22.10. 2015 od 18:00
SYMPOZIUM: 22.10.2015 od 17 hod
VÝSTAVA: 23.10.2015 – 6.12.2015
Kladenský rodák Antonín Raymond (1988–1976) patří mezi nejzajímavější
české architekty 20. století. Svou kariéru začal v ateliéru Casse
Gilberta během stavby prvního mrakopdrapu v New Yorku, poté byl
asistentem Franka Lloyda Wrighta v Tokiu při stavbě Imperial hotelu,
svůj ateliér založil v roce 1921 (kancelář kontinuálně projektuje, vede
ho Raymondův následovník Shegifumi R. Tsuchiya). Architektovou
celoživotní posilou byla jeho žena, výtvarnice Noémi, která se kromě
tvorby pro vlastní ateliéru podílela na Raymondově díle.
Výstava v Galerii Jaroslava Fragnera a poté v Galerii architektury v
Brně představí na vybraných stavbách v Japonsku a Filipínách
neuvěřitelně bohatý výrazový rejstřík a seznámí s jeho osudem a prací.
Součástí zahájení bude série krátkých přednášek, které přednesou
například Shegifumi R. Tsuchiya, historička Irena Veverková nebo David
Vávra, jeden ze spoluautorů výstavy a autor architektonického řešení.
Výstavu Galerie Jaroslava Fragnera připravuje ve spolupráci s Galerií Architektury Brno. Součástí výstavy bude v den vernisáže sympozium ve Svatováclavském sále Betlemské kaple od 17 hodin.














Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…
Pokud se na plochách bude používat posypová sůl, tak si rostliny opravdu pochutnají…
Podcast je podle mě skvělý formát pro předávání zkušeností ze stavebnictví. Pokud se v něm budou objevovat nejen odborníci, ale…
Skvělá iniciativa. Kvalitních a srozumitelných informací o stavbě domu není nikdy dost. Podcast si ráda poslechnu:-);-)
Jako člověk, který stavěl dům, vím, kolik nejasností a protichůdných rad člověk během stavby potká...Proto vítám každý projekt, který přináší…