V pondělí 15.9.2014 byla v Jiřském klášteře na Pražském hradě zahájena hlavní výstava festivalu Architecture Week 2014 – Architektura v prostoru a čase. Na příkladech významných staveb a osobností architektury mapuje chronologicky všechny nejdůležitější architektonické slohy a styly od předrománské architektury do současnosti.
„Hlavní téma letošního festivalu – architektonické dědictví a ikony architektury – je v rámci výstavy Architektura v prostoru a čase rozpracováno velmi atraktivně a přehledně tak, že osloví všechny generace, laiky i odborníky.“, představuje koncept výstavy Petr Ivanov, ředitel festivalu Architecture Week.
Kurátorem výstavy je významný český architekt Miroslav Řepa. Chronologický vývoj architektury v Čechách a na Moravě je představen multimediálně – každý sloh je přehledně uveden svými charakteristickými prvky a stavbami na území ČR i ve světovém kontextu, následují nejvzácnější modely či makety významných staveb i obrazová dokumentace a filmové ukázky dobové atmosféry. „Jsem nesmírně rád, že je výstava postavena právě na modelech charakteristických staveb, považuji to za nejpřitažlivější formu prezentace architektonických skvostů. Získáte tak celkově lepší vjem, ať se na to díváte okem odborníka nebo dítěte, které se s architekturou teprve seznamuje. A podařilo se nám objevit a získat opravdu velké poklady, některé dokonce ještě nebyly ani vystaveny.“, říká o výstavě její kurátor. |
|
Všechny fotografie jsou ze 4. dubna 2025. Popisky zkusím doplnit, šlo se staveništěm od Masarykova nádraží mezi budovou Masaryčky a…
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,
Nějak tomu nerozumím. V článku se píše o fasádním stínícím prvku, ale fotky a část textu je o vnitřní stěně.…