Výstava Evropská cena za současnou architekturu / Mies van der Rohe Award 2013

Výstava ve Veletržním paláci (Dukelských hrdinů 47, Praha 7) představující 40 nejlepších evropských staveb končí 25. ledna 2015.


Zlatý řez ve spolupráci s Nadací Mies van der Rohe v Barceloně a Národní galerií v Praze pořádají výstavu Evropská cena za současnou architekturu / Mies van der Rohe Award 2013. Cena byla poprvé udělena v roce 1988 a je považována za nejprestižnější ocenění pro evropského architekta současnosti.3.

Výstava představuje v plánech, fotografiích a textech 40 nejlepších evropských staveb, vybraných mezinárodní porotou. Jedná se o stavby, které byly dokončeny v posledních dvou letech, byly navrženy evropským architektem a postaveny v jedné ze 38 evropských zemí (členské země EU, Evropského hospodářského prostoru a potenciální kandidáti členství). Stavby nominuje do soutěže početná skupina nezávislých expertů a národní architektonické instituce, sdružené v Evropské radě architektů.

Výstava seznamuje návštěvníky i s historii Ceny a s průběhem jednání poroty včetně odůvodnění výsledků. Zlatý řez jako partner Evropské ceny za současnou architekturu v České republice přiváží výstavu do Prahy již od roku 2004, letos potřetí ve spolupráci s Národní galerií přímo do Veletržního paláce.

V letošním jubilejním roce, kdy Mies van der Rohe Award slaví 25 let své existence, je putovní výstava vítězů a finalistů Ceny doplněna o prezentaci všech dosavadních laureátů Ceny a nositelů Zvláštního uznání pro začínajícího architekta.
tisková zpráva

Celou tiskovou zprávu s podrobným popisem udělených cen najdete ZDE.

Související články:


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*