Výstava o smart plánování měst ve Vídni

Výstava " stadt.smart.entwickeln "
do 30. dubna 2015
Wiener Planungswerkstatt
, Friedrich-Schmidt-Platz 9

Copyright: Fürthner / PID ředitel městského plánování Thomas Madreiter, ředitel magistrátu Erich Hechtner, karikaturista Michael Pammesberger, náměstkyně starosty Maria Vassilakou a Andreas Trisko, vedoucí magistrátního oddělení 18

Vídeň představuje výstavu o chytrém městském plánování "stadt.smart.entwickeln" (rozvíjet město chytře). Výstava ukazuje příklady nejen z Vídně, ale také z jihokorejského Songdo-City, španělských měst Santanderu a Barcelony, Vancouveru, Kodaně, Amsterdamu, Hamburku a rakouského Grazu.
Rakouská metropole má rámcovou strategii "Smart City Wien" (z června 2014), nový plán rozvoje města STEP 2025, odborné koncepty z oblasti mobility, veřejného prostoru a zeleně. Ty všechny a řada dalších představují zásadní a nedílnou součást filosofie chytrého města Vídeň.
Výstavu zahájenou náměstkyní vídeňského starosty Marií Vassilakou hostí vídeňské centrum pro plánování města "Wiener Planungswerkstatt". Expozice pojednává o městském plánování v souvislosti s vysoce aktuálními tématy. Ukazuje koncepty a projekty městského plánování, které umožňují radikální a šetrné zacházení se zdroji a představuje řadu inovativních řešení.
Také bohatý doprovodný program nabízí informace o nejrůznějších aspektech chytrého městského plánování. Návštěvníci mohou přednést své nápady a vize, či využít interaktivní "Smartivity". Čtvrtky budou věnovány diskuzím a přednáškám. Na programu jsou dvě březnové exkurze, komentované prohlídky, a dubnový "Science Slam". Zájemci o toto téma se mohou účastnit soutěže, která bude vyhodnocena porotou po skončení výstavy.

Výstavu zahájila dne 20. ledna náměstkyně starosty Maria Vassilakou a ředitel magistrátu Erich Hechtner. Karikaturista Michael Pammesberger ztvárnil přímo na vernisáži své "Smart City Wien" takřka v přímém přenosu.

Výstava " stadt.smart.entwickeln "
21. leden – 30. duben 2015
pondělí – pátek 9 – 16 hodin
čtvrtek 9 – 19 hodin
sobota, neděle, svátky zavřeno
Kde?
Wiener Planungswerkstatt
Friedrich-Schmidt-Platz 9
v centru Vídně
vstup: volný

Videoreportáž
Exkurze – 19.3. a 26.3.2015

tisková zpráva (com)
zdroj: Wien.at

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*