Výstava předmětů z Čapkovy vily, kterou získala Praha 10

(ČTK) – 18. září začala výstava Návštěva u Karla Čapka, která ukazuje předměty z vily Karla Čapka, kterou získala Praha 10. Některé exponáty ze života a díla tohoto dramatika a spisovatele jsou vystavené vůbec poprvé. Výstava v Galerii Deset na náměstí Svatopluka Čecha bude do 19. října. Vilu samotnou by si mohla veřejnost prohlédnou poprvé na jaře příštího roku.

bratři Čapkové (zdroj foto: http://www.nasepraha10.cz)
Část dvojvily, kterou si postavili bratři Čapkové, koupila Praha 10 loni na podzim od dědiců i s inventářem za 44 milionů korun. Podle starosty Prahy 10 Bohumila Zoufalíka byly ve vile nalezeny například fotografie pořízené Čapkem nebo dopisy, které nebyly dosud publikovány.

"Z tohoto důvodu se radnice rozhodla uspořádat v září letošního roku v prostorách Galerie Deset výstavu, kde budou tyto nově objevené fotografie představeny veřejnosti," řekl Zoufalík. Vilu čeká v nejbližší době rekonstrukce.

Bratři Čapkové si dům na Vinohradech nechali postavit v letech 1923 – 1924 podle návrhu architekta Ladislava Machoně. Po jejich smrti zdědili dům příbuzní. Praha 10 památku koupila po dlouhých jednáních loni na podzim.
Foto: bratři Čapkové, zdroj foto: www.nasepraha10.cz

Doplněno Stavbaweb:
Virtuální prohlídka Čapkovy vily

Galerie DESET – Waldesovo muzeum
Čechovo nám. – Moskevská 262/57
100 00 Praha 10, Út – So 14 – 18 hod

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*