Výstava: Slavné brněnské vily

Výstava ve Vile Tugendhat v Brně o jedinečné tváři moderní brněnské architektury v obrazech, fotografiích, plánech, modelech a příbězích o architektech, stavebnících a stavitelích…  Hlavním cílem výstavy je představit soubor slavných vil postavených v období od přelomu 19. a 20. století do současnosti v Brně – důležitém ohnisku kulturního a společenského života novodobé české společnosti – jako projekci tvůrčích schopností architekta a požadavků kultivovaného stavebníka. Expozice obsahuje obrazový a textový materiál, dobové plány a rodinné fotografie, záběry z interiéru stavby, portréty stavebníka, případně jeho rodiny a architekta, výstižný informační text o domě včetně základních údajů apod. Do 7.10.2010.


Návštěvníci vily Tugendhat se seznámí i s dalšími slavnými vilami

(ČTK) – Návštěvníci vily Tugendhat se ode dneška mohou seznámit s dalšími významnými vilami v Brně. Představí jim je výstava Slavné brněnské vily přímo v prostorách budovy, uvidí ji i návštěvníci zahrady. Výstavu pořádá Foibos books, která nyní vydává rozšířené vydání publikace 77 Slavných brněnských vil, informovala ČTK Lenka Jirátová ze společnosti.

Výstava nabídne pohled na 34 vil postavených v období od přelomu 19. a 20. století dodnes. "Expozice obsahuje obrazový a textový materiál, dobové plány a rodinné fotografie, záběry z interiéru stavby, portréty stavebníka, případně jeho rodiny a architekta nebo výstižný informační text o domě," uvedla Jirátová.

Výstavu uvidí všichni návštěvníci vily Tugendhat, je součástí prohlídkového okruhu. Uvidí ji také ti, kteří si koupí vstupenku do zahrady.

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*