Výstavní stánek — inspirován přírodou a modelován výkonným softwarem Autodesk 3ds Max

Fotogalerie ke článku (3)

barrisol

barrisol

barrisol

barrisol

barrisol

barrisol
Celá fotogalerie (3)

Software Autodesk 3ds Max umožnil architektům studia pha vytvořit nepřehlédnutelný výstavní objekt.


Společnost Autodesk oznámila, že architekti z pražského studia pha použili software Autodesk 3ds Max pro návrh nepřehlédnutelného výstavního objektu udivujícího svými organickými tvary. Architekti byli se zadáním této netypické výstavní realizace osloveni přímo firmou CS Lyon Praha s.r.o., která je výhradním dovozcem materiálu Barrisol v České republice. Barrisol je předpínaná fólie a vyrábí se v mnoha barevných a povrchových úpravách; umožňuje jak konkávní, tak konvexní tvarování ve všech směrech.

„Klient nás díky mnohaleté vzájemné spolupráci oslovil s požadavkem na návrh vlastního výstavního stánku, protože věděl, že tento vysoce sofistikovaný a inovativní materiál řadu let používáme,“ popisuje MgA. Marek Deyl ze studia pha. „Měli jsme navrhnout mobilní výstavní stánek, jež by byl multifunkční, rozebíratelný a použitelný při více typech akcí. Měl demonstrovat široké možnosti použití tohoto materiálu a to jak v exaktně rovných plochách, což je použití nejrozšířenější (většinou jako podhled do koupelen a bazénů), tak v eleganci zborcených ploch definovaných mimoběžnými liniemi i jistou mírou překvapení.“

Řešení odpovídající těmto požadavkům studio pha nalezlo v renderovacím softwaru Autodesk 3ds Max. Autodesk 3ds Max pomohl architektům nalézt správné optické vyvážení ploch působících ve vypnuté folii. Stánek prezentuje různorodost typů tohoto materiálu, transparentní, matný a lesklý povrch Barrisolu. Na tento projekt jsou použity dvě barvy bílá a zelená. Stánek je 10 metrů dlouhý, 5 metrů široký a 6 metrů vysoký. Konstrukčně je tvořen subtilní lehkou ocelovou konstrukcí s příhradovými nosníky, na kterých je osazeno vnitřní osvětlení. Materiál Barrisol je vypínán do typizovaných hliníkových profilů, jež jsou použity atypicky.

„Abychom dokázali do prostoru přenést naši ideu, inspirovanou hlavně přírodou, potřebovali jsme najít odpovídající nástroje. Vzhledem k tomu, že naši spolupracující vizualizátoři pracují na druhém konci Prahy, posílali jsme všechny soubory elektronicky. Rychlost a efektivita jsou u výstavních stánků a obdobných realizací základním předpokladem úspěchu. V relativně krátké době musíte s daným rozpočtem vytvořit maximálně poutavý objekt s příběhem,“ dodává M. Deyl.

Zdroj: TZ Autodesk, Myr Communication  29.10.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*