Vyvažovací ventily Taconova

Společnost Taconova nabízí veškeré ventily, které jsou potřebné k optimální aplikaci hydronického vyvažování. Úplná nabídka osvědčených vyvažovacích a měřících ventilů umožňuje rychlé a jednoduché projektování a tím hospodárný provoz zařízení. Mezi největší oblíbence z pohledu montážních firem patří TacoSetter Inline a TacoSetter Bypass.

TacoSetter Inline 
Vyvažovací ventily TacoSetter Inline jsou multitalentem mezi vyvažovacími ventily. Patří již od roku 1985 do sortimentu společnosti Taconova a v odborném světě sanitární techniky, topení a klimatizace jsou považovány za originál mezi vyvažovacími ventily s průzorovým sklem a indikační stupnicí. Pomocí nich lze průtok v nejrůznějších systémech přímo regulovat, zobrazit i omezit. Používají se u podlahových topení, rozdělovačů topných okruhů, tepelných čerpadel, chladicích okruhů, sanitárních a solárních zařízení. Průzorové sklo s natištěnou stupnicí pro kontrolu průtokového množství je dostupný u verzí TacoSetter Inline 130 a je tvořeno borosilikátovým sklem, což zvyšuje teplotní odolnost vyvažovacího ventilu na 130 °C. Díky tomu je TacoSetter Inline 130 vhodný i pro regulaci zpětných větví solárních tepelných zařízení. Průzorové sklo je navíc méně náchylné k usazování nečistot a má vyšší chemickou odolnost. 

Armatura umožňuje Instalaci v libovolné pozici, bez nároků na údržbu a regulaci průtokového množství přímo v l/min. Hlavní oblastí využití vyvažovacího ventilu TacoSetter Inline je použití jako ventil pro regulaci větví sloužících ke statickému vyvažování v topných systémech. 

Jednotlivé typy vyvažovacích ventilů TacoSetter Inline, které jsou k dostání ve velikostech DN 15 až DN 25, kromě toho splňují požadavky dle DVGW W 270 a doporučení KTW. S těmito certifikáty pro použití v instalacích pitné vody a pro jmenovitý tlak PN 10 je vyvažovací ventil vhodný i pro použití v instalacích pitné vody. Ve jmenovité velikosti DN 15 je těleso armatury vyrobeno z mosaze odolné vůči odzinkování. 

TacoSetter Bypass
TacoSetter Bypass je rovněž známý pouze jako „TacoSetter“ – je to klasik mezi vyvažovacími ventily. Oblíbený a spolehlivý originál pro statické hydronické vyvažování ukazuje průtokové množství pomocí stupnice přímo na průhledové trubici nebo v armatuře. TacoSetter Bypass je soustavně dále vyvíjen a nabízí tak řadu výhod. Tou největší je přesné a rychlé vyvážení soustavy bez převodových diagramů, tabulek a měřících přístrojů. Umožňuje přímé odečítání nastaveného průtoku v l/min, instalaci v libovolné pozici a nevyžaduje rovněž žádnou údržbu.

Pomocí seřizovacích ventilů TacoSetter Bypass 100 může kvalifikovaná obsluha ihned přímo na místě nastavit požadovanou rychlost průtoku bez nutnosti vyškolení a nákladných měřících přístrojů. Kontrola průtoku probíhá pomocí nastavitelného jezdce. 

Měření průtoku je založeno na principu plováku unášeného protékajícím médiem proti síle pružiny. Odečítací polohou hodnoty průtoku je spodní okraj plováčku. Měřící jednotka je umístěna v obchvatu hlavního toku a aktivuje se podle potřeby stlačením rukojeti pomocí vestavěných klapek. Při opětovném uvolnění se zpětnou pružinou obchvat uzavře. Měření nemá vliv na velikost průtoku v hlavním potrubí.

podle podkladů společnosti Taconova

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*