WAFE expanduje s výrobou do Třebíče

WAFE – za tímto akronymem z anglických názvů elementů (Water, Air, Fire, Earth) se neskrývá zahraniční korporát, ale mladá česká technologická firma, pro niž je cizojazyčný název vyjádřením jejích mezinárodních ambicí. Vývoj rekuperačních jednotek, původně začal na pražské Kolbence. Prostory v hlavním městě však začaly být WAFE těsné, a firma rozšířila své zázemí o výrobní halu v západomoravské Třebíči. Zde se od začátku srpna letošního roku sestavují ventilační jednotky s rekuperací, které mají svým uživatelům zlepšovat klima vnitřních prostor, ať už se jedná o byt,dům, či kanceláře. Například se zde vyrábějí jednotky WAFE 350, které jsou určeny pro domy a byty do užitné plochy cca 250 m2

Výrobní hala se nachází v nově zrekonstruované továrně z dvacátých let, kdy se zde zpracovávala kůže pod taktovkou Tomáše Bati. Ducha doby obzvláště oceňuje vedoucí výroby Radek Beneš: „Když člověk cítí dědictví starého řemesla, jde práce víc od ruky.” Právě pečlivost při výrobě za použití kvalitních komponent zajišťuje finální produkt, který by měl zákazníkovi sloužit dlouhá léta a vyžadovat minimální péči. Spotřebiče mají běžný život zjednodušovat, a ne být pro uživatele zátěží. Tak zní jedna ze základních vizí firmy WAFE.

Motto uživatelské přívětivosti doprovází jednotku od prvního šroubku až po krabici, ve které je dopravena zákazníkovi. Při výrobě jednotek jsou aplikovány české technologie a postupy doplněné vybranými komponenty od renomovaných výrobců ze zahraničí. Unikátní řešení v pražské centrále firmy vyvíjejí zkušení konstruktéři z oboru rekuperace. Mezi klíčové komponenty vyráběné v Česku patří EPP tělo jednotky lisované do komplexní formy či stylové oplechování. Samotný software, který optimalizuje chod ventilace je také plně v rukou českých vývojářů a kodérů. Spojením kvalitních komponent a důmyslných výrobních postupů pak vznikají v Praze a Třebíči prémiové rekuperační jednotky prodávané na území České republiky, i v dalších vyspělých zemích.

podle podkladů společnosti WAFE

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*