Wavin představuje nové řešení pro tichou vnitřní kanalizaci

Společnost Wavin, přední světový výrobce plastových potrubních systémů, přichází na trh s vylepšeným systémem odhlučněné vnitřní kanalizace Wavin AS+. Zároveň představuje nový nástroj Wavin Soundcheck, který spočítá úroveň hluku projektované vnitřní kanalizace a umožní simulovat akustiku systému v cílové montáži.

Hluk, který obvykle způsobuje vnitřní kanalizace, znepříjemňuje život ve všech vícepodlažních budovách po celém světě. Problémy může způsobovat zejména v nemocnicích, hotelech či rezidenčních komplexech. Při přípravě projektu vnitřní kanalizace u nové zástavby je proto potřeba zvolit nejen správný materiál potrubí, ale i správný způsob instalace a kotvení. Asi nejlepší akustické vlastnosti nabízí vícevrstvé trubky, které obsahují ve střední vrstvě minerální plniva. Příkladem může být inovované potrubí Wavin AS+, které je vyrobeno ze speciálně upraveného polypropylenu Astolan. Toto potrubí v kombinaci s novými speciálními objímkami Wavin v konfiguraci „low noise“ (1 fixační objímka) dosahuje při rychlosti průtoku 2l/s naměřený hluk pouhých 14dB(A) a při průtoku 4l/s 19dB(A), což jsou hodnoty daleko nižší, než požaduje německá norma DIN 4109 (30dB(A). V případě využití speciálních objímek Wavin v konfiguraci „no noise“ (1 opěrná, 1 fixační objímka) se pak hodnoty ještě výrazně sníží, a to pod 10 dB(A) při rychlosti průtoku 2l/s.

“Více než polovina světové populace žije nyní ve městech. Hlukové znečištění vně i uvnitř budov ovlivňuje dlouhodobě fyzické i duševní zdraví a způsobuje problémy se spánkem. Zdraví patří vedle ekologie a udržitelnosti k hlavním prioritám společnosti Wavin, a proto se intenzivně věnuje vývoji takových materiálů, které svými vlastnostmi dokáží nepříjemný hluk eliminovat, a snižovat tak psychickou zátěž,“ říká David Penc, marketingový ředitel společnosti Wavin Czechia. „Náš inovovaný systém Wavin AS+ prokázal skutečně unikátní naměřené hodnoty hluku, které jsou daleko nižší, než požadují normy,“ dodává David Penc.

Předpokládanou hlučnost spočítá Wavin Soundcheck
Významným pomocníkem při projektování vnitřní kanalizace je pak novinka z dílny Wavin Czechia. Jedná se o aplikaci Wavin Soundcheck, která nasimuluje hlučnost podle předem zadaných parametrů, a pomůže tak získat údaje o hladinách hluku plánované instalace. Prvním krokem pro simulaci akustiky potrubního systému je zadání objemu místnosti. Spočítaná úroveň hluku je zobrazena v db(A) a zvýrazněna v horní části obrazovky. Dále je nutné zadat pozici trubky v místnosti a podle normy pro regulaci hlučnosti je potřeba doplnit také typ místnosti a odpovídající informace o tvaru potrubí, výšce a průměru. Důležité je také zadání údajů o izolaci potrubí a průtoku.  V posledním kroku jsou vyžadovány informace o kotevním systému a materiálu předstěny. Spočítaná úroveň hluku je vždy vidět ve výsledném reportu a mění se současně se změnou každého parametru.

Aplikace Wavin Soundcheck je zdarma k dispozici online na stránkách www.wavin.cz, stáhnou ji lze i zde.

podle podkladů společnosti Wavin

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*