WELL OKNA

Inovativní technologie, energetická úspora a atraktivní vzhled u plastových oken

Plastová okna jsou z hlediska pořizovacích nákladů ideální variantou. Cena by však, přestože v zakázkách logicky významně dominuje, neměla být jediným rozhodujícím kritériem při výběru dodavatele. Profil s vysokou tuhostí a konstrukční pevností, potřebnou stavební hloubkou pro vyhovující tepelnou izolaci a středovým těsněním zabraňujícím vniknutí dešťové vody či průvanu samozřejmě nemůže cenově konkurovat levným „ošizeným“ alternativám. Je třeba se informovat a obracet na výrobce, kteří zpracovávají kvalitní profily, vyrábějí na moderních automatických linkách a svou nabídku primárně staví na poctivých produktech a montáži, nikoli na nízkých cenách.  

Inovace u plastových oken, dveří a posuvů směřují k lepší tepelné izolaci, bezpečnosti, komfortnímu ovládání, atraktivním povrchovým úpravám a minimálním nárokům na údržbu. „Výměnou starých oken za úsporná okna z profilu Corona SI 82 uspoříte až 29 % dosavadní energetické spotřeby. Ušetříte však nejen na topném palivu, životnímu prostředí zároveň ulehčíte o tisíce kilogramů emisí CO2,“ poznamenává Vojtěch Marton, jednatel společnosti WELL OKNA, která je největším zpracovatelem profilů Schüco v Plzeňském kraji. Okenní profil Corona stavební hloubky 82 mm má v základu šest uzavřených vzduchových komor, dvě dorazová a jedno středové těsnění. Společnost WELL OKNA ve standardu dále nabízí i 3 bezpečnostní uzávěry a protikorozní kování. U takto vybaveného okna (s Uf = 1,1 W/m2K a Uw = 1,2 až 0,8 W/m2K dle typu zasklení) teplota na vnitřní straně rámu významně neklesá pod pokojovou teplotu ani za nejtužších zimních dnů. Středové těsnění při prudkých srážkách spolehlivě zabraňuje průniku vody do profilu, zároveň chrání i proti větru.

Design a povrchové úpravy – dodejte domu atraktivní vzhled
„Až 80 % zakázek realizujeme z dekorovaných profilů, zákazníci si mají možnost vybrat ze tří typů povrchových úprav. Pomocí dekoračních fólií vytváříme tradiční jednobarevné odstíny a dřevěné dekory. Velmi atraktivní je nová technologie Schüco AutomotiveFinish s metalickými odstíny, vyvíjenými ve spolupráci s automobilovým průmyslem. Také v tomto případě se jedná o fólii, která se nanáší při výrobě profilu. Povrch v metalízových barvách i vybraných odstínech RAL je barevně konzistentní, odolný vůči oděru, povětrnostním vlivům či chemikáliím,“ vysvětluje Vojtěch Marton. Do třetice lze okenní profil z vnější strany vybavit hliníkovou krycí lištou Schüco Corona TopAlu. Docílíte tak elegantního vzhledu hliníkového okna při zachování standardu tepelné izolace a těsnosti plastových profilů. 

Pasivní standard
Stavíte-li energeticky úsporný dům, pak lze doporučit konstrukci pasivního profilu Schüco Alu Inside se 7 komorami a bez ocelové výztuže. Systém stavební hloubky 82 mm si zakládá na patentované technologii vextrudovaných hliníkových pásků do plastového profilu. Absence ocelové výztuhy významně zlepšuje tepelně izolační parametry profilů a má nezanedbatelný vliv na hmotnost okenního křídla. Profil si přitom zachovává stabilitu a požadované statické vlastnosti. Optimální rozložení komor, redukce proudění vzduchu ve falci křídla a dodatečné velkoobjemové izolační zóny umožňují dosáhnout skvělých hodnot prostupu tepla rámem Uf až 0,76 W/m2K. Jednatel společnosti WELL OKNA k tomu dodává: „Profily Alu Inside dodáváme ve třech variantách tepelné izolace, buď bez vnitřního zateplení, nebo s polystyrénovou izolací ve střední části profilu, kterou lze ještě rozšířit o falcovou vložku, ta snižuje proudění vzduchu mezi křídlem a rámem. Okenní systém Schüco Alu Inside je certifikovaný u Passivhaus Institut v německém Darmstadtu, což potvrzuje vhodnost použití pro pasivní domy.“ I s konstrukcí bez ocelových výztuh si profil Alu Inside zachovává subtilní rám a přináší tak více denního světla do interiéru. Také u tohoto profilu můžete volit některou z výše představených povrchových úprav Schüco. 

Pro zajištění bezpečnosti okna je kromě kvalitního zpracování profilu důležitá volba správného kování a zamykací techniky. Dle slov Vojtěcha Martona také záleží, kde v profilech je kování usazeno. Okenní profily Schüco mají kování uchyceno hluboko na vnitřní straně rámu, čímž je v podstatě znemožněno případné vypáčení okna. Zatímco na trhu se běžně setkáte s okny s jedním bezpečnostním uzávěrem, kvalitní zpracovatel vám ve standardu nabídne tři bezpečnostní uzávěry.

Význam větrání
Umisťujete-li tepelně izolovaná plastová okna do starého vlhkého domu, je důležité pravidelně větrat nebo využít automatické ventilační jednotky, integrované přímo do okenního profilu, např. systému Schüco VentoTherm. Potenciální tvorba plísní totiž většinou nebývá problémem samotného okna, důvodem je nedodržení správného technologického postupu při montáži nebo již zmíněná nadměrná vlhkost objektu a nesprávné větrání. Integrovaná okenní rekuperační jednotka Schüco VentoTherm představuje pohodlný a efektivní způsob větrání, chrání před hlukem, zamezuje vzniku plísní a tepelným ztrátám, a to vše při zavřeném okně.

Velké formáty
Většina projektů rodinného bydlení se neobjede bez posuvného systému. Velkoformátová prosklená jednotka nenásilně propojuje interiér s exteriérem a naopak. Vybírat lze z různých variant otevírání. „Z našeho portfolia bych chtěl upozornit na uživatelsky komfortní a vysoce tepelně izolovaný zdvižně posuvný systém Schüco ThermoSlide na úrovni pasivních standardů. Alternativní volbou může být systém Patio PS, který kombinuje jak posuvnou, tak ventilační funkci. Křídlo se nenadzvedává, ale paralelně odsazuje a vysouvá do strany. Při zavření se samo přitiskne k rámu s minimálním použitím síly. Jedná se o ekonomickou variantu k elegantnější posuvné stěně se zdvihem,“ vysvětluje Vojtěch Marton. U systému ThermoSlide se stavební hloubkou 219 mm je možné realizovat stěnu do max. výšky 2,6 m a lze ji sestavit až ze čtyř křídel s otvíravou střední částí. Posuvné dveře se zdvihem se otevírají jednoduchým posunem do strany nebo ze středu, nejčastěji manuálně pomocí jedné ruky.

Pro více informací o systémech Schüco pro plastová okna, dveře a posuvné stěny navštivte www.schueco.cz nebo internetové stránky plzeňského zpracovatele www.wellokna.cz
podle podkladů společnosti Schüco CZ

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*