Wellness hotel HMS_60

Fotogalerie ke článku (1)

3D model, studie

3D model, studie
Celá fotogalerie (1)

adresa: Velvarská 6, Praha, Horoměřice, Česká republika
architekt: michal kuzemenský
autoři: michal kuzemenský, David Macháček
statika: Ivan Beneš
studie: 2004-02-18
projekt: 2006-11-18
realizace: v realizaci
obestavěný prostor: 10 611 m3

Novostavba hotelu s balneoprovozy. Prostor určený k pohodě. Objekt by měl působit prostým, strohým, romantickým dojmem. Pohoda vyplývající mimoděk z neohrabanosti. V kontextu místa velké stavení, citace utilitární neurbanizované stavby, syrové materiály, základní objem, mírně neohrabaný, nepřesné tvary, nerovná omítka - házená na „bochánky“, tak jako na „neviditelných“ místech staveb v okolí. Bunkr. Kravín. Stodola. Pec. Kontrast velkého objemu a drobné, rukodělné práce. Pracovní název pro tento návrh byl „pocukrovaný bunkr“.
Hotel s 54 lůžky / 27 pokojů, 3 nadzemní a 1 podzemní podlaží. zadní zásobovací komunikaci a zásobovací vstup a výstup v zadní části v úrovni suterénu. V suterénu je umístěno wellnes centrum — balneo provozy: bazén, sauny, terapie.. V 1.NP je recepce hotelu, konferenční sál, další terapie wellness centra a sociální zázemí. V ostatních nadzemních podlažích jsou pokoje. Objekt má dvě schodišťové šachty, v západním schodišti je umístěn výtah.
Objekt hotelu funkčně i architektonicky úzce souvisí se stávajícím bowlingovým centrem.Je navržen jako stavba kolmá k podlouhlému bowlingu — výsledkem bude polozavřeného dvora s podloubími. Objekt hotelu je posazen — „položen“ na pokračování stávající kamenné zdi, která původně vybíhá ze vstupu bowlingu. Tato zeď je pojítkem obou staveb. Komplex bude působit dojmem rostlého nekontrastního celku.
Konstrukce stavby je železobetonový vyzdívaný skelet. Střecha objektu je žel/bet deska — 7° šikmá valbová. Hlavní sloupový skelet tvoří 8 x 2 pole; příčné traktování má rozpon 3,7m, pouze schodišťové pole má rozpon 4,75m, podélné traktování má rozpony 7,45 a 7,15m.

Zdroj: myarchitekti, kde i foto
Video ze stavby

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*