Werk Arena

Investor: HC Oceláři Třinec
Architektonický návrh: Ing. arch. Milan Šuráň
Generální projektant: BFB studio s. r. o., Ing. arch. Antonín Buchta
Generální dodavatel: SYNER, s. r. o.
Zástupce investora na stavbě: Třinecký Inženýring, a. s.
Konstrukce: Prefabrikovaný  stavebnicový systém s ocelovou střešní konstrukcí.
Rozměry kluziště: 58,88×27,26 m
Kapacita hlediště: 5 200 diváků (4950 sedících, 250 na stání)
Počet parkovacích míst: 580
Zahájení stavby: 10. října 2012
Slavnostní otevření: 5. Září 2014
Celkové náklady: 700 mil. Kč

Výtahy Schindler
2 výtahy řady S3300
5 výtahů řadu S5300
Barevné provedení kabin výtahů bylo vyrobeno podle požadavku investora tak, aby se staly součástí požadovaného architektonického konceptu budovy.
 

WERK ARENA je nová moderní víceúčelová hala, která je sportovním a kulturně-společenským centrem města. Slouží přednostně hokeji a je novým sídlem extraligového týmu HC Oceláři Třinec. Multifunkční hala je zároveň určena i pro další sportovní, kulturní a společenské akce v třineckém regionu. Mohou zde probíhat i další sportovní aktivity (halové sporty nebo freestyle motocross) a různé kulturní a společenské akce – koncerty, výstavy, veletrhy či kongresy.

Celková plocha území je 44,5 tisíce metrů čtverečních, z toho 10,5 tisíce metrů čtverečních činí plocha zastavěná objektem haly. Nová aréna má jedno podzemní a dvě nadzemní podlaží. Třetí nadzemní podlaží má provozně-obslužný charakter.

V podzemní části bude centrální recepce pro vstup hostujících hráčů, umělců, účinkujících i rozhodčích, ale také imobilních diváků. Recepce slouží rovněž jako akreditační místo pro novináře a vstup pro zaměstnance, a sídlí zde i ostraha objektu. Domácí hráči mají k dispozici vlastní oddělený vstup ke svému zázemí. V prvním nadzemním podlaží jsou dva hlavní vstupy diváků na tribuny, sociální zázemí a bufety. Do druhého nadzemního podlaží je situována restaurace, VIP prostory a centrum pro média.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*