Werner Aisslinger

Fotogalerie ke článku (3)

Werner Eislinger

Werner Eislinger

Level 34

Level 34

Level 34

Level 34
Celá fotogalerie (3)

Na začátku října přijede do Prahy německý designér Werner Aisslinger, aby na Designbloku osobně představil geniální nábytkový systém Level 34, který navrhl pro společnost Vitra. Elegantní, podle vašich potřeb proměňující se nit života vaší kanceláře či bytu.

Celý systém je založen na 34 centimetrů vysoké „lavici“. Ta je základem pro další skoro nekonečné kombinování a vytváření ploch, prostor a nekonvenčních pracovišť dle libosti. Systém je vizuálně velmi vzdušný a působí lehce, elegantně a „jako doma“. Což je současný fenomén a asi jediné možné a nutné řešení kancelářských prostor. Vytváří vtipně propojená pracoviště — a jakási hnízda, k sezení, stání, pohodlnému posezení v „pracovní“ sofá, rychlému setkání s kolegy u kancelářského bar či klidové zóně k individuální práci či přípravě. Vše se odehrává v kouzelné krajině tvořené absolutní možnou estetikou. Barev, materiálů, tvarosloví, velikostí a poměrů. Taková krajina vás podprahově donutí ztišit hlas a nechat se unést — byť, jak pak zjistíte, sedíte ve své teď už skvělé kanceláři.
Systém Level 34 byl ve svém nejlepším světle a plné kráse předveden v holešovickém showroomu společnosti Vitra koncept a to v rámci Dnů designu v Praze Designblok ´07. Stal se skutečnou osou showroomu, ve kterém jsme si na Designbloku zvykli potkávat mezinárodní hvězdy designu stejně jako produkty, které pozměňují naše vnímání interiéru. Jasper Morrison, Alberto Meda, Ronan Bouroullec, Maarten van Severen a nyní Werner Aisslinger. Na jeho přednášku se můžete těšit do Superstudia Designbloku ´07, které letos naleznete v Thámově ulici 14 v Praze 8 — Karlíně. Nebude však rozhodně tím jediným, na co se můžete v Superstudiu těšit.
Když zůstaneme jen u Vitry, její instalace Vitra Emotional Landscape v Superstudiu bude sloužit jako odpočinková zóna Superstudia. Zde budete moci relaxovat, snít, spočinout s drinkem z nedalekých barů a hlavně užít si vybraných kousků z katalogu této legendární firmy. V nečekaně konstruovaném prostoru od divadelního scénografa a light designéra Vladimíra Němečka se v prostoru pod sluncem, které speciálně nadesignovali Olgoj Chorchoj, budete moci prostřednictvím jejich designů setkat s Vernerem Pantonem, Charlesem a Ray Eamsovými, Jasperem Morrisonem, Albertem Medou i bratry Bouroullecovými, jejichž řasy vytvoří v největší české instalaci imaginární listoví běloskvoucí krajiny. Z tohoto místa se budete moci vydávat dál — za Mléčnou drahou s pěticí nadějí designu z Čech, Rakouska, Německa, Slovenska a Švédska, do Šípkárny, haly, kde se bok po boku představí výkvět a talentované mládí českého designu či na Sony Stage, kde budou každý den probíhat módní přehlídky i přednášky. Právě zde, na vlně opět od scénografa Vladimíra Němečka a pod mrakodrapem architekta Jana Rosického, bude ve středu 3. října od 14.00 vyprávět svůj příběh usměvavý Werner Aisslinger. Řeč bude nejen o systému Level 34, či o jeho slavném stěhujícím se bytě Loftcube, ale především o vizích designu, o možnostech technologií či o zkušenostech se slavnými výrobci, které nalezneme v jeho portfoliu. Jeho přednáška tak naváže na Den profesionálů, kde zástupci světových nábytkářských firem poodhalí roušku svého úspěchu a v diskusi se zamyslí nad možnostmi designu pro rozvoj průmyslové výroby i jeho vliv na formování současného světa. Nakonec takový je i celý Designblok, plný inspirace, nečekaných přístupů a novinek. Ten letošní je navíc nabitý řadou událostí, které se jen tak v Čechách nestávají. Nakonec — přijďte se podívat. Umění Wernera Aisslingera je jen jednou z nich.
www.vitra.com
www.designblok.cz

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*