Wienerberger e4 dům

Společnost Wienerberger, výrobce cihelného systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach, zahájila dne 12. 4. 2019 stavbu prvního domu z programu Wienerberger e4 dům. Vzorový dům bude stát na pozemku soukromého investora v Újezdu u Průhonic. Program Wienerberger e4 dům představuje ucelené řešení výstavby cihlových rodinných domů podle náročných požadavků směrnice EU o energetické náročnosti budov platné od roku 2020. Jde o novou generaci cihlových domů splňujících moderní nároky na bydlení a životní styl v následujících desetiletích.

e4 z
namená, že domy jsou energeticky efektivní, ekonomické, ekologické a bydlení v nich je zdravé a plné emocí. Mezi jejich hlavní charakteristiky patří vynikající tepelněizolační parametry. Domy e4 jsou charakteristické vysokou užitnou hodnotou a jsou cenově příznivé. Vynikající poměr cena/výkon vyplývá jak z konstrukčního řešení, tak ze služeb programu e4, které pomáhají usnadnit investorovi celou výstavbu e4 domu. „V rámci uvedení programu e4 na trhu v České republice se může zákazník a budoucí majitel rodinného domu e4 opřít ve fázi přípravy o certifikované projektanty. Ti jsou odborně proškoleni v oblasti povinných i doporučených pravidel pro navrhování těchto kvalitních cihlových domů. Konstrukční řešení domu e4 byla vytvořena ve spolupráci s Univerzitním centrem energeticky efektivních budov ČVUT. Dále v rámci sdružení certifikovaných stavebních firem v programu Wienerberger e4 dům garantujeme termíny dokončení a ceny domu,“ vysvětluje Ing. Roman Busta, MBA, obchodní ředitel společnosti Wienerberger. Domy e4 respektují individuální požadavky investora, protože se nejedná o typová řešení. Jejich stavbu lze zvládnout i svépomocí. „Pro zákazníky, kteří si e4 dům staví svépomocí, nabízíme nezávislá kontrola stavby a služby orientované na podporu přímo na stavbě. Jednou z nich je například odborné zakládání stavby. Pro zákazníky e4 domů jsme zabezpečili přednostní dodávky cihel Porotherm a pálených tašek Tondach,“ doplňuje Roman Busta.

Autorem prvního vzorového domu e4 je Ing. arch. Bohumil Brůža. Stal se vítězem architektonické soutěže společnosti Wienerberger, jejímž hlavním tématem byla realizace domů s téměř nulovou spotřebou energie (nZEB). Dům byl projektován dle principů e4, tj. jedná se o dům s celokeramickou obálkou z cihel Porotherm, pálené střešní krytiny Tondach a lícového zdiva Terca. Konstrukčně je využito systému jednovrstvého obvodového zdiva. První vzorový dům e4 v České republice je realizován pro rodinu Ing. Karla Vlčka a postaví ho firma Harmony SZ, a. s. Ta se spolu s dalšími dvaadvaceti stavebními firmami sdružení Wienerberger e4 dům specializuje na výstavbu e4 rodinných domů v rámci celé České republiky. Toto sdružení navazuje na 15 let zkušeností a přes 1000 postavených rodinných domů pod názvem Porotherm dům Wienerberger.

e4 dům je:
● Ekonomický
– stavba z keramických stavebních materiálů představuje na soudobém realitním trhu dostupnou a dlouhodobě výhodnou investici;
● Energeticky efektivní
– díky tepelné akumulaci a skvělým izolačním vlastnostem keramických materiálů snižuje celkové energetické nároky a zabezpečuje tepelnou pohodu uvnitř stavby v zimě i v létě;
● Ekologický
– je postaven z přírodních surovin, minimalizuje dopady na životní prostředí a zodpovědně hospodaří s přírodními zdroji;
● Emocí plný
– e4 není jen dům, je to domov, zajišťuje vysokou úroveň bydlení z hlediska zdraví (keramické materiály nevylučují žádné škodlivé látky), pohodlí, bezpečí i estetiky.

Myšlenka a principy e4 zaujala i další významné výrobce ve stavebnictví. Partnery Programu e4 a také prvního e4 domu se staly firmy Baumit, spol. s r. o., Fisher international, s. r. o., divize Isover Saint-Gobain Construction Products, G Servis CZ, s. r. o., Wafe, s. r. o., Regulus, spol. s r. o., Schiedel, s. r. o, Siko koupelny, a. s., Vekra Window holding, a. s, Pipelife Czech, s. r. o., Semmelrock Stein+Design Dlažby, a. s., a CSI, a. s.

Veškeré informace o programu Wienerberger e4  dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

wd s použitím podkladů společnosti Wienerberger

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*