www.osvetle.cz

Fotogalerie ke článku (1)

osvětle.cz

osvětle.cz
Celá fotogalerie (1)

- nový internetový portál o světle a osvětlování

V pondělí 25.1.2010 byl spuštěn nový internetový portál o světle a osvětlování. Hlavním motivem pro založení tohoto portálu byl trvalý nedostatek informací z tohoto oboru.

„Základní podmínkou vysoké odborné úrovně v každém oboru je přístup ke kvalitním a aktuálním informacím“ říkají autoři nového portálu www.osvetle.cz.

V současné době se nacházíme na počátku období velkých a rychlých změn, které oblast osvětlování výrazně ovlivní. Tyto změny budou podmíněny nejen nástupem nových technologií LED a OLED, ale také jiným způsobem uvažování o tomto oboru, které bude ovlivněno tématy, jako jsou mimovizuální účinky osvětlení, energetická náročnost nebo ekologická hlediska. Nezbytnou podmínkou pro dobrou orientaci, pochopení a ovlivnění těchto trendů je přístup ke kvalitním a aktuálním informacím.

Posláním portálu je proto přinášet profesionální informace o světle, osvětlování, světelné technice a souvisejících oborech. Ambicí je vytvoření informačního prostoru, který bude zdrojem kvalitních informací, inspirací a kontaktů pro laickou i odbornou veřejnost a který povede ke vzniku odborné platformy. Iniciátory založení portálu jsou odborníci, kteří se světelné technice a osvětlování věnují jak po praktické, tak i teoretické stránce.

Portál www.osvetle.cz tvoří čtyři základní pilíře: novinky, inspirace, adresář a informace. V rámci Novinek budou pravidelně přinášeny aktuální informace o nových projektech, technologiích, výrobcích, konferencích a veletrzích. Informace o světelné technice tvoří tématicky členěné sekce Lexikon a Knihovna. V Inspiracích jsou zveřejněny fotografie realizovaných projektů se základními informacemi. Adresář je určen k propojení subjektů, které se světelnou techniku zabývají. Na stránkách také najdete užitečné odkazy na profesní portály u nás i ve světě.

Portál od svého spuštění nabízí zdarma uveřejnění kontaktů v Adresáři a prezentaci projektů v sekci Inspirace. Na Vaše Komentáře a budoucí spolupráci se těší redakce portálu:

Ing. Petr Žák, PhD.
Ing. Filip Tomek
Prof. ing. Jiří Habel, DrSc.
Ing. arch. Ludvík Grym
V případě dalších informací o novém portále o osvětlení můžete kontaktovat přímo redakci: redakce@osvetle.cz

Zdroj: TZ CZECHDESIGN.CZ, 27.1.2010

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*