www.virtual.brno.cz

Fotogalerie ke článku (1)

Virtuální procházka Brnem

Virtuální procházka Brnem
Celá fotogalerie (1)

Památkami Brna se lze virtuálně procházet na internetu.

Brno - Virtuální procházku po nejvýznamnějších památkách ve městě nabízí nově internetové stránky Brna. Lidé si mohou prohlédnout například dominanty historického centra hrad Špilberk a katedrálu svatých Petra a Pavla na Petrově, vilu Tugendhat nebo areál brněnského výstaviště. Hlavním cílem projektu je přilákat do města turisty. Novinářům to řekl brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD).
"Doufám že ty, kteří u nás ještě nikdy nebyli, může virtuální prohlídka největších památek nalákat k tomu, aby se sem k nám přijeli podívat," řekl Onderka.

Internetové stránkywww.virtual.brno.cz nabízí zhruba dvacítku památek a turisticky nejzajímavějších lokalit. Většina míst přitom nabízí pohled z více kamer. Patří mezi ně například ulice Česká, Moravské náměstí nebo Měnínská brána v Orlí ulici.
Kamery zabírají obraz v rozsahu 360 stupňů horizontálně a 180 stupňů vertikálně. Kromě vizuální prohlídky památek systém nabízí také textové a namluvené informace ve čtyřech světových jazycích.

Virtuální prohlídka vyšla na 1,8 milionu korun, z nichž 1,7 milionu získalo město od Evropské unie. Podobnou službu nabízí také ostatní česká města a kraje. Například pražský magistrát letos virtuální prohlídku nabízející původně výhledy ze stovky věží o obrázky z náměstí a mostů přes Vltavu.

Zdroj: ČTK, 27.10.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*