YH2 Architecture: SPAHAUS

(V2com.biz, 8. 10. 2013) – Fraternité-sur-Lac představuje SPAHAUS, projekt 26 moderních chat v Lac Supérieur u stejnojmenného jezera v horské oblasti (Mont-Tremblant). projekt bude pro klienty dostupný v roce 2014.

SPAHAUS
Developer: Fraternité-sur-Lac
Architekti: YH2 Architecture
Stavitel: Richer et Laurence
Velikost domků: 93 až 130 m2
Celková plocha lokality: 1672 m2
Varianty: 1, 2 nebo 3 ložnice a/nebo spa a/nebo sauna
Počet podlaží: 2
Počáteční cena: $298,000
Počet parkovacích míst u chaty: 2

Architekty uchvátilo především místo projektu, proto YH2 architects poprvé v patnáctileté historii svého montrealského studia souhlasili s tím, že navrhnou řešení pro realitní projekt. Projekt SPAHAUS je v souladu s životním prostředím Lac Supérieur, jezera obklopeného chatami, 10 minut jízdy od severního svahu Mont-Tremblant, lyžařského střediska v Mont-Tremblant National Park.

SPAHAUS se skládá z 26 chatek, které jsou rozmístěny v komplexu tak, aby splývaly s přírodními zvlněnými obrysy místa a aby na ostatní chaty nebylo vidět. Chaty jsou pojaty v duchu současného skandinávského designu, kombinují beton a dřevo, velká okna poskytují optimální množství světla a nádherný výhled na okolní přírodu.

V přízemí je velký obytný prostor a wellness, v patře pak jako v samostatné malé dřevěné chatce je ložnice (případně jsou tam dvě ložnice). Částečná integrace přízemí do přirozeného svahu činí betonové základy prakticky neviditelné pro ostatní chaty. Z konkrétní chaty je vidět 26 malých dřevěných domků, spočívající na plochých střechách/terasách, které jsou upravené jako okrasné zahrádky. „Vytvořili jsme 26 prostorů v lidském měřítku, v nichž bude příjemné pobýva, a tato práce nás přivedla k hladání podstaty, čím by vlastně chata měla být: místem pro dobití energie a sjednocení s přírodou, místem, kde se člověk cítí v pohodě sám i spolu s ostatními,“ dodává architekt Loukas Yiacouvakis. Dodejme, že Lac Supérieur je nemotorizované jezero, které poskytuje obyvatelům neobyčejný klid.


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*