Z bývalé kotelny na sídlišti v Olomouci bude knihovna

(ČTK) – Vysloužilá kotelna na sídlišti Nové Sady v Olomouci se má díky bezmála devatenáctimilionové investici proměnit v pobočku městské knihovny. Radní tento týden schválili soutěžní podmínky pro veřejnou zakázku na návrh budoucí podoby knihovny v Trnkově ulici. Novinářům to v úterý 12. února 2020 řekl primátor Miroslav Žbánek.

Zpracovat návrh podmínek architektonické soutěže zadala rada města útvaru hlavního architekta. „Věřím, že soutěž může přinést zajímavou podobu budoucí veřejné budovy. Pobočka knihovny bude plnit i roli společenského centra,“ uvedl Žbánek.

Nová knihovna podle primátora obohatí nabídku služeb na lidnatém sídlišti Nové Sady a změní podobu nároží ulic Zikova a Trnkova. Termín pro odevzdání soutěžních návrhů je do 25. června, porota je bude hodnotit 2. července. Výsledky soutěže pak budou prezentovány prostřednictvím výstavy.

Plánovaná knihovna bude mít užitnou plochu přes 300 m². Náklady na přestavbu bývalé kotelny radní odhadli na 18,5 milionu korun, přičemž výraznou část by mohla pokrýt dotace z evropských fondů.

Doplněno Stavbaweb:
Informace o soutěži na stránkách ČKA:
Nová pobočka Knihovny města Olomouce na ul. Trnkova
Předmětem soutěže je řešení umístění pobočky Městské knihovny Olomouc do objektu původní sídlištní kotelny. Součástí řešení bude jak návrh provozního a dispozičního uspořádání, tak návrh zapojení knihovny do života sídliště. Knihovna zde není vnímána jako „skladiště knih,“ ale i jako komunitní centrum.
Jednofázová otevřená soutěž o návrh.
Předpokládaný termín vyhlášení: 29. 02. 2020
Vyhlašovatel: Statutární město Olomouc

TVMorava: Olomoucká městská knihovna bude mít novou pobočku

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*