Z bývalého sídla IPB vznikne za 1,5 miliardy korun luxusní hotel

Přestavbu bude projektovat mezinárodní architektonický tým.

Bývalé sídlo Investiční a poštovní banky, později ČSOB (doplněno Stavbaweb – na Senovážném náměstí), přestaví firma J&T na pětihvězdičkový hotel řetězce Le Royal Meridien. Investice bude činit 61 milionů eur, tedy přibližně 1,5 miliardy korun. Na tiskové konferenci o tom  informovali představitelé společnosti J&T.

Přestavbu bude projektovat mezinárodní architektonický tým. „V současné době probíhá stavební povolení, máme hotovou tendrovou dokumentaci a hledáme generálního dodavatele,“ uvedl Ondřej Sobek z J&T. Rekonstrukční práce začnou ještě letos, dokončení firma plánuje na rok 2010. Novobarokní budova z roku 1915 patří mezi památkově chráněné objekty.

V pražských Holešovicích plánuje společnost vybudování dvou výškových budov, jejichž 42 pater se ale stalo předmětem kritiky ze strany občanských iniciativ kvůli údajnému narušení pražského panoramatu. „Předmětem diskuse jsou jejich výšky, pro které některé subjekty nenacházejí pochopení,“ řekl zástupce firmy Dušan Palcr. „Co nás nejvíce limituje, je nový územní plán, který bude definovat možnosti využití území,“ dodal Martin Kodeš z J&T.

Z dalších investic v metropoli vloží firma peníze do výstavby hangáru letecké společnosti ABS v Ruzyni, uchází se také o zakázku magistrátu na zastavění Rohanského ostrova.

V Hradci Králové postaví firma soubor nadstandardních bytových domů. „Nyní je to ve fázi územního řízení,“ uvedl Palcr.

V následujících pěti letech bude firma investovat v Česku zhruba 30 miliard korun. Na úrovni celé skupiny a v mezinárodním měřítku chtějí majitelé J&T v příštích pěti letech investovat do realitních projektů přes 90 miliard korun. Přeměna bývalého výrobního areálu Zbrojovky Brno na bytový, obchodní a kancelářský komplex přijde podle prvních odhadů na osm až 11 miliard korun.

J&T patří mezi největší a nejvýznamnější finanční skupiny, které působí v Česku. Její aktiva přesahují 110 miliard slovenských korun. V Česku skupina vlastní například J&T Banku, fotbalový klub Sparta Praha, strojírenské firmy SES Tlmače či ČKD Blansko Strojírny, které vyrábí pro energetiku. Minoritní podíly má také v Unipetrolu a Zentivě. Na Slovensku jí patří mimo jiné televize Joj.

Už dříve firma oznámila, že chce výrazněji vstoupit do energetiky. Nyní plánuje další projekty v oblasti realit, až 40 miliard by mohla investovat v Česku. Další aktivity chystá na Slovensku, v Polsku, Rusku a v Karibiku, kde hodlá vybudovat síť hotelů.

Zdroj: Zpráva ČTK 29.4.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*