Začíná stavba studentské rezidence v Holešovicích

Netradiční zahájení stavby: základní kámen přinesl do centra architektury CAMP ke křtu dron přímo ze stavby přes centrum Prahy 
Developerská společnost Karlín Group dokončila přípravné zemní práce na stavbě největší studentské rezidence v Česku, která vzniká v pražských Holešovicích. V příštích dnech tak poblíž stanice metra Nádraží Holešovice začne pomalu vyrůstat vlastní objekt. Do stavby byl dnes umístěn její základní kámen.

Jeho křest proběhl velmi netradičně – základní kámen z vlastní stavby totiž přinesl dron do pražského centra architektury CAMP, kde zástupci Karlín Group projekt studentského bydlení právě představovali zástupcům hlavního města a veřejnosti. Po „křtu“ šumivým vínem zamířil kámen zpět a dělníci jej umístili přímo do základů. „Celý objekt bude provozován pod známou zahraniční značkou The Fizz, což v překladu znamená šumět, i proto se nabízelo kámen symbolicky pokřtít sektem,“ říká generální ředitel Karlín Group Jan Ludvík. Kromě něj základní kamen pokřtili i autor architektonického návrhu, architekt Pavel Hnilička, Martin Plch za stavební společnost Metrostav a zástupce financující Raiffeisenbank Ondřej Plch.

V samotných Holešovicích nyní Metrostav zahajuje vlastní stavební práce, jako první přijde na řadu železobetonová konstrukce stavby. S dokončením objektu se počítá v létě příštího roku a studenti by rezidenci s 539 pokoji měli začít používat na začátku akademického roku 2020/2021.

Nová studentská rezidence se má stát zárodkem moderní městské čtvrti v nyní zanedbané části Prahy. Má celkem osm podlaží s celkovou obytnou plochou přes 16,5 tisíc metrů čtverečních. Cena stavby přesahuje 500 milionů korun.

Rezidence nabídne studentům špičkové zázemí. U vlastních studentských apartmánů je kladen důraz na soukromí. Jejich vybavení se bude vyrábět na míru. Karlín Group nyní dokončuje výběrové řízení na dodávky interiérů rezidence. „Ve finálním výběru jsou dvě tuzemské a jedna rakouská nábytkářská firma, které budou dodávat nábytek včetně spotřebičů. Výsledky budou známé na konci května,“ uvedl Jan Ludvík.

Interiér byl architekty navržen ve spolupráci s mezinárodním partnerem projektu International Campus, který bude rezidenci pro studenty provozovat. Vybavení pokojů zohledňuje vysoké nároky na kvalitu zpracovaní, ergonomii, snadnou údržbu, detailně jsou řešené úložné prostory. „Navržen je samozřejmě mladistvý design odpovídající cílové skupině,“ říká architekt Pavel Hnilička.

Celý projekt počítá s restaurací, která bude součástí uličního parteru a bude otevřená pro studenty i veřejnost, dále s party místností, rozlehlou terasou se sky-barem, prostorem na letní grilování a podzemním parkovištěm pro 71 vozů. Studentům budou sloužit také studovny, dva malé kinosály, jeden velký multifunkční sál a 3 vetší kuchyně s vybavením pro případné společné vaření. V areálu bude i fitness centrum a velká úschovna kol. Ze služeb se počítá i s prádelnou. Podobně koncipovaný projekt bydlení pro studenty s mnoha službami a možnostmi zatím v Praze chybí. Ubytovatel začne nabízet jednotlivé pokoje k pronájmu rok před dokončením projektu. Výše nájemného zatím nebyla určena.

Stavba vznikne u křižovatky ulic Na Zátorách a Partyzánská, poblíž vlakového nádraží a stanice metra Nádraží Holešovice. Jedná se o významné pražské rozvojové území, stojící na prahu rozsáhlétransformace v moderní městskou čtvrť. Zároveň je i v blízkosti klidových zón – Stromovky a Tróji. Budova je v dosahu 20 minut cesty hromadnou dopravou k významným pražským vysokým školám.

Oba partneři jsou v projektu padesátiprocentními společníky. International Campus po dokončení stavby podíl od Karlín Group odkoupí a bude rezidenci dlouhodobě provozovat, a to pod značkou THE FIZZ.

Pro Karlín Group jde o první stavbu v Holešovicích, kde ale plánuje i další významné rozvojové projekty, některé dokonce ve spolupráci s hlavním městem či Dopravním podnikem hl. m. Prahy. „V oblasti velkého rozvojového území Bubny – Zátory plánujeme i další investice, nedávno jsme zde provedli další akvizici,“ sdělil Jan Ludvík.

Doplněno Stavbaweb:
Autoři: Pavel Hnilička, Marek Řehoř
Spolupráce: Jana Kafková, Lucie Cutáková
Koordinace projektu + stavební část: DELTAPLAN spol. s r. o.
HIP: Miloš Keltner / DELTAPLAN spol. s r. o.
Koordinace + stavební část: Miloš Keltner,  Petr Jón / DELTAPLAN spol. s r. o.
Statická část:  Jiří Houra, Jaroslav Podolák, /HSD statika s. r. o. 
Autoři krajinářského řešení: Pavlína Malíková a Aleš Steiner, Steiner a Malíková krajinářští architekti
TZB: – Ondřej Hlaváček/ TechOrg s.r.o.
PBŘ: František Chuděj
Klient: Karlín Group
Projekt: 2015
Zastavěná plocha: 2 507 m²
Hrubá podlažní plocha: 16 446 m²
Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.

tisková zpráva


Související články:
Rezidence pro studenty v Holešovicích  15.1.2019
529 apartmánů pro studenty v Holešovicích  23.2.2018
Student House Holešovice  12.5.2015

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*