Zařiďte si kuchyni v industriálním stylu

Industriální styl rozděluje společnost na dvě skupiny. Jedna ho miluje, druhá mu nemůže přijít na chuť. Čím to je? Říká se, že je neosobní, málo útulný a příliš strohý. Co mu ale nikdo nemůže upřít, je jistý druh atraktivity a silná atmosféra. Přečtěte si, jak tento styl propašovat do své kuchyně – od dřezu až po strop. 

Chladné tovární haly s velkými tabulovými okny, nedosažitelné stropy, rozlehlé prostory. Právě v nich se zrodil styl, který v současné době hýbe světem moderního interiérového designu. Rekonstrukce kuchyně v tomto duchu nemusí být náročná. Stačí zvolit správné vybavení. Nezapomeňte vhodné doplňky a nebojte se k životu probudit surovost stěn. 

Vezměte to pěkně od podlahy
Industriální kuchyně nemusí být jen studeným prostorem plným betonu. Významnou roli hraje kov, který perfektně propašujete do designu dřezové baterie a dřezu. Ty perfektně doplní vhodně umístěné dřevo, popřípadě odkryté cihlové stěny. Myslete i na to, že veškeré vybavení by mělo splňovat určité barevné odstíny, což jsou v případě industriálního stylu monochromatické barvy. Sáhnete-li po šedé, černé, rezavé, béžové a jejich metalických variantách, neuděláte krok vedle. 

Základ máte vyřešený a na řadu přichází nábytek. Je jasné, že pokud máte vyřezávaná nebo pestrobarevná dvířka, budete muset investovat do jejich výměny. Hladké povrchy a jednoduchost jsou tím, co by se mělo odrážet ve vašem industriálním nábytku. Pokud takový vlastníte, máte skoro vyhráno a můžete se pustit do dalších prací.

Kuchyňské dřezy a baterie
Vybrat správný kuchyňský dřez a kuchyňskou baterii může být oříšek. Bude to jedno nebo dvoudřez? Sáhnete po moderní černé či měděné barvě, nebo se raději budete držet staré dobré klasiky ve stříbrném provedení? Na to existuje jednoduchá odpověď. Do větších prostorů volte pohodlný dvojdřez a barvu vyberte na základě toho, jaký budou dominantní odstín kuchyňské desky. Můžete ladit buď kontrastně, nebo naopak vše sjednotit. Pokud se rozhodnete pro kontrast, mějte na paměti, že by se stejná barva měla zopakovat i na doplňcích. I nepatrný detail totiž dovede divy.   

Rozhodně by vás ale neměla zajímat jen estetická stránka věci. Současné technologie pokročily výrazně kupředu, a tak můžete skloubit krásu a užitek. Věděli jste, že si můžete pořídit kuchyňskou baterii, ze které vám rovnou poteče vařící nebo třeba perlivá voda? Jejich přehled najdete na webu renomovaného prodejce Sanitino.cz, stejně tak i netradiční barevná provedení nebo již zmíněné dřezy. Stačí si jen vybrat. 

komerční prezentace

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*