Zajímá nás urbanismus! /dvořák+gogolák+grasse

Muzeum umění zve na přednášku architektonického seskupení dvořák+gogolák+grasse s názvem Divadlo architektury: Zajímá nás urbanismus! Uskuteční se v Divadle hudby 16. května od 18 hodin.

Progresivní architektonické seskupení dvořák+gogolák+grasse vyhrává jednu urbanistickou soutěž za druhou, proniklo i do Královského institutu britských architektů (Royal Institute of British Architects). Kromě tvůrčí práce působí na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Pro Divadlo architektury si však mladí architekti nepřipraví jen prezentaci vlastní práce. Díky zevrubné znalosti urbanistického vývoje a vizí Olomouce 20. století se můžete těšit také na jejich reflexi aktuálních příležitostí.

Olomoucký rodák Lukáš Grasse, který prezentaci uvede, studoval v ateliérech Jana Jehlíka, Jana Sedláka, Romana Kouckého a Ladislava Lábuse na Fakultě architektury ČVUT v Praze. V současnosti zkoumá role urbanistických vizí a ideálních plánů. Představí volné sdružení architektů, které se dlouhodobě věnuje urbanismu, územnímu plánování a rozvoji obcí. Architekti získali řadu ocenění v soutěžích na územní plány a studie.   

Více informací naleznete na stránkách Muzea umění Olomouc.
Stránky akce na Facebooku.
www.facebook.com/DvorakGogolakGrasse/

podle podkladů pořadatele

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*