Zámecké zahrady ve Vysokém Újezdu: designové bydlení na venkově od Mimolimitu

Developerská skupina Crestyl a Barbora Škorpilová z architektonického a designérského studia Mimolimit zahájily spolupráci na rezidenčním projektu Zámecké zahrady.

Kromě architektonického návrhu rodinných domů navrhlo studio Mimolimit i celkový koncept řešení ulic a veřejných prostor. Zámecké zahrady se nachází v obci Vysoký Újezd na dohled od Prahy. V rámci projektu buduje developerská společnost Crestyl kolem nově vznikajícího golfového hřiště pozemky pro rodinné domy s kompletním zasíťováním, infrastrukturou, zahradami a novou občanskou vybaveností.  

Cíl developera i architekta: synergie s okolím
„Vysoký Újezd a vůbec lokalita Berounska mi učarovala. Myslím, že má velký potenciál. Při návrhu nové výstavby jsme měli stále na paměti jak původní charakter místa, tak obrovskou zodpovědnost, kterou architekt i developer mají v případě, kdy vstupují „na zelenou louku“ vedle původní výstavby,“ říká architektka Barbora Škorpilová ze studia Mimolimit. „Lokalita jako je Vysoký Újezd nepotřebuje žádné extravagance, nestavíme tady ani žádné nové městečkoâ?¦ prostě velmi pokorným, přiměřeným způsobem rozvíjíme stávající krajinně-obytnou strukturu — v tom nejlepším slova smyslu,“ vysvětluje Škorpilová přístup, který zvolila při plánování návrhu domů i celkového konceptu řešení ulic a veřejných prostor tak, aby navazoval na původní zástavbu a okolní krajinu.  
„Naším cílem je vybudovat příjemnou mimoměstskou zástavbu, která nabízí dostatek životního prostoru pro nerušené a komfortní bydlení s možností relaxace v přírodě a přitom nedaleko hlavního města,“
říká Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl, která je developerem projektu Zámecké zahrady. „Aby náš projekt nebyl jen dalším satelitním městečkem, přišli jsme s konceptem, který na českém realitním trhu představuje naprosto nový přístup k bydlení. Detailně se zabýváme konceptem ulic a veřejných prostor — nově vznikající ulice jsou tvořeny jako klidové zóny s alejemi stromů po obou stranách komunikace, zajímavými prvky osvětlení, okrasnými velkými květináči a jinými architektonickými detaily,“ dodává Koleilat.

  

Řešení nejen domů, ale i celkového veřejného prostoru
„Přípravu celkového konceptu uličního řešení a práce s veřejným prostorem považuji v našich podmínkách za nadstandard. Přitom když se podíváme do historie, nejúspěšnější obytné koncepty byly vždy postaveny také na promyšleném veřejném prostoru. Na tom, co začíná za mým plotem. To je zeleň, komunikace, ale i osvětlení a „duch ulice“, ve které se pohybuji. Místo, ve které bydlím, a kam nechodím jen přespat. Pro většinu developerů dnes téma ulice znamená vyasfaltovat silnici, postavit lampy a o další se příliš nestarají. V případě Vysokého Újezdu jsme navrhli topografii ulic, cíleně pracujeme s jejich atmosférouâ?¦ Uvažovali jsme o často otřesných budkách na popelnice a rozvodné skříně, vytvořili jsme „zálivy“ zeleně a klidná místa. Pracujeme s velkými květináči a se stromy. Navrhli jsme dřeviny, které vhodně zapadají do středočeské krajiny a i v měnícím se ročním obdobím rozehrávají okolí do barev. Prostě vytváříme prostor, ve kterém se chcete pohybovat, a ne jen rychle zajet do své garáže a nestarat se, co se děje za plotem na ulici,“
vysvětluje Škorpilová. 

Studio Mimolimit navrhlo pro projekt Zámecké zahrady dva základní typy domů, které se mohou snadno obměňovat, dokonce navzájem kombinovat a na jednotlivých parcelách mohou být různě situovány. Každý z domů, vytvořený exkluzivně pro majitele pozemků v Zámeckých zahradách, je tvořen kombinací kamene a dřeva s tradiční sedlovou střechou jako hra materiálů, principů, měřítek a forem uprostřed jednoduché a funkční kompozice. Domy jsou řešeny tak, aby byly energeticky úsporné.  

Zámecké zahrady: bydlení s výhledem na golf
Luxusní rezidenční projekt Zámecké zahrady se nachází v malebné lokalitě Vysokého Újezdu západně od Prahy ve směru k Rudné. Bydlení pouze 15 minut od hlavního města nabízí ideální spojení nádherné přírody okolních křivoklátských a brdských lesů s velmi dobrou dopravní dostupností s využitím dálnice D5. V centru obce se nachází novorenesanční zámek se zámeckou zahradou, který bude rekonstruován na hotel. V rámci projektu Zámecké zahrady developer plánuje také vytvořit potřebnou občanskou vybavenost nebo novou školu. V krátké dojezdové vzdálenosti se nachází také nákupní zóna pražského Zličína.

  V bezprostřední blízkosti nové výstavby se nachází také nový golfový klub Albatross Golf Resort, který hráčům poskytne golfový areál s osmnácti jamkami o rozloze více než 80 hektarů na mírně svažitém kopci. Areál je vhodný pro hráče všech kategorií. Golfové hřiště počítá také s restaurací, barem, golfovým klubem, tréninkovým areálem a konferenčními prostory pro firemní akce. První odpal je plánován na jaro příštího roku. Tisková zpráva, 16. 12. 2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*