Zámkový spoj Woodloc® 5S

Fotogalerie ke článku (5)

KPP_zámkový spoj Woodloc 5S

KPP_zámkový spoj Woodloc 5S

KPP_zámkový spoj Woodloc 5S

KPP_zámkový spoj Woodloc 5S

KPP_zámkový spoj Woodloc 5S

KPP_zámkový spoj Woodloc 5S

KPP_zámkový spoj Woodloc 5S

KPP_zámkový spoj Woodloc 5S

KPP_zámkový spoj Woodloc 5S

KPP_zámkový spoj Woodloc 5S
Celá fotogalerie (5)

KPP uvádí na trh snazší, pevnější a efektivnější uzamykací řešení.
Inovovaný zámkový systém u dřevěných krytin Woodloc® 5S od společnosti Kährs odemknete „klíčkem“ .

Švédský výrobce dřevěných podlah Kährs představuje revoluční novinku v systému pokládky — zámkový spoj Woodloc® 5S. Patentovaný zámkový spoj od Kährsu zaručuje oproti původnímu zámkovému spoji Woodloc® snazší a rychlejší pokládku dřevěné krytiny, možnost pokládky rozsáhlejší plochy bez nutnosti přerušení krytiny dilatační spárou či umožňuje položení krytiny jak plovoucím způsobem, tak lepením ze spodu. Klíčovou inovací ze strany Kährsu je pohyblivé uzamykací pero umístěné na krátké straně lamely. K uzamčení řady tak oproti původnímu systému dochází automaticky až v okamžiku přiložení následující řady palubek. Přičemž princip pokládky zůstává vůči původnímu zámkovému spoji Woodloc® zachován. K uzamčení poslední řady lamel při pokládce či ke zpětnému odemknutí a uvolnění jednotlivých palubek v případě demontáže pak slouží speciální „klíček“. Další výhodou zámku Woodloc® 5S je jeho kompatibilita se svým předchůdcem na dlouhých stranách, není proto problém navzájem zkombinovat krytiny s oběma typy zámků.

Inovovaným zámkovým spojem budou nejprve vybaveny, až na několik výjimek, všechny původní kolekce Kährs s konstrukční výškou 15 mm a 30mm krytina Activity Floor. Společnost Kratochvíl parket profi, výhradní dovozce a distributor této značky pro český a slovenský trh, uvede inovované krytiny již v dubnu letošního roku, kdy výrobce Kährs plynule přechází z výroby spoje Woodloc® na spoj Woodloc® 5S.

Proces pokládky probíhá podobně jako u ostatních zámkových systémů, avšak zjednodušeně. Propojení na krátkých stranách je díky speciálnímu uzamykacímu peru s drážkami umístěnému na jedné straně lamely a dřevěným drážkám vyřezaným v nosné konstrukci na straně druhé velmi snadné. Krátké strany do sebe díky připraveným drážkám snadno a rychle zapadají. Odpadá tak spojování krátkých stran v úhlu. Spojení lamel na dlouhé straně pak zůstává shodné tak, jak tomu bylo u původního spoje. K uzamčení dvou sousedících řad však dochází až při pokládce třetí řady lamel. Pokladač tak má možnost přizpůsobit poslední lamelu v řadě ještě předtím, než je uzamknuta řadou následující. Přiložením sousedících lamel zešikma na dlouhých stranách automaticky dochází k posunutí uzamykacího pera do polohy „zamčeno“. Uzamykací pero je, jednak kvůli získání optimální pevnosti a pružnosti, ale také z hlediska ohleduplnosti k životnímu prostředí, vyrobeno z kompozitního materiálu založeného na bázi dřevěných vláken (dřevo & polypropylen). Pro zajištění snadné a rychlé manipulace a pro předejití jakémukoli poškození způsobnému např. při dopravě je uzamykací pero mechanicky připevněno v drážce lamely již z výroby. Součástí pokládkové sady pro systém Woodloc® 5S je rovněž speciální uzamykací, resp. odemykací nástroj. Tento speciální „klíček“ může sloužit k uzamčení podlahy, pokud ve výjimečných případech dojde k posunutí uzamykacího pera do nesprávné polohy. Především však slouží k uzamčení poslední řady lamel při pokládce a ke zpětnému odemknutí a uvolnění jednotlivých palubek v případě demontáže. Pro uvolnění celé jedné řady musí být odemknuta všechna prkna řady následující.


Fakta k zámkovému spoji Woodloc® 5S

Se spojem Woodloc® 5S je možné pokládat plochy o rozloze až 1250 m2 bez nutnosti přerušení dilatační spárou, což představuje o 75 % větší plochu, než jakou umožňoval předchozí zámek. Tradičnímu zámku Woodloc® odpovídala plocha 18 x 40 m, inovovaný zámek zvládne díky své pevnosti plochu 25 x 50 m bez jakéhokoli použití T-forem. Plochu širší než 25 m je pak nutné rozdělit dilatační spárou.
Woodloc® 5S usnadňuje pokládku a ve srovnání s tradičním spojem Woodloc® ji navíc urychluje až o 25 %.
Inovovaný zámek Kährs umožňuje, díky peru a uzamykacímu nástroji, uzamknout poslední řadu lamel, i když je ořezána na užší velikost.
Woodloc® 5S umožňuje pokládku s lepením zespodu, přičemž nabízí možnost lepení rozsáhlejších povrchů než u plovoucího způsobu. Riziko, že by se lepidlo vyskytlo na nesprávném místě, je díky principu zamykání/odemykání vyloučeno.
Inovovaný Woodloc® 5S je s tradičním zámkem Woodloc® kompatibilní na dlouhých stranách. U každé řady proto musí být jednotlivé lamely na krátkých stranách vybaveny shodným koncovým systémem.
Woodloc® 5S si, stejně jako tomu bylo již u tradičního spoje Woodloc®, ponechává své skvělé vlastnosti i při změnách klimatu v místnosti. Spoj tak zůstává mezi dílci při normálním kolísání klimatických podmínek a zatížení těsný, bez výskytu jakýchkoli mezer.
Inovovaný zámek Woodloc® 5S konstrukčně vychází ze zámkového spoje 5G, jehož pero je však vyrobeno z umělé hmoty.
Zámkový spoj Woodloc® 5S má po dobu dvou let výhradně zaregistrována společnost Kährs.
Zámkový spoj Woodloc® 5S je možné instalovat také zprava do leva (vyžaduje to však odlišnou metodu práce).


Showroom KPP v Moravenech u Brna:
Bohunická cesta 1/328
664 48 Moravany u Brna


Showroom KPP v Praze:
 Českomoravská 12
 190 00 Praha 9


O společnosti KPP
Společnost Kratochvíl parket profi, s. r. o., přední dovozce a distributor podlahových krytin v ČR, byla založena v roce 1993. Společnost sídlí v Moravanech u Brna. Sklad, prodejnu a showroom má KPP i v Praze. Prostřednictvím svých poboček v Bratislavě a Budapešti působí společnost KPP také na Slovensku a v Maďarsku. Od počátku se KPP specializuje na dovoz a distribuci parketových podlah. Firma je výhradním dovozcem předního světového výrobce dřevěných podlah Kährs, zastupuje německou firmu Witex a švýcarskou firmu Bauwerk, spolupracuje s holandským výrobcem dřevěných podlah Solidfloor, s italskými výrobci dřevěných podlah Feltrinlegno a mozaik Mosaici d´Asolo. V roce 2004 společnost rozšířila sortiment o značkové produkty PVC. Společnost KPP se stala dovozcem produktů Marmoleum Click od firmy Forbo a bytového PVC od firmy Tarkett.
Podlahy od společnosti KPP dnes zdobí řadu reprezentativních budov, např.: Grandhotel Pupp, Státní operu v Praze, brněnský Besední dům, české velvyslanectví v Berlíně, Vídni a Pekingu, Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR anebo Ústavní soud v Košicích. Podlahy dodané společností KPP jsou využívány také v řadě bytů, firem a obchodů.


Více informací naleznete na: www.kpp.cz


Zdroj: TZ Kratochvíl parket profi, s. r. o.,  Privilege PR, s. r. o., 8.4.2010

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*